Tovább száguldott a Kecskemét, folytatta sorozatát az ETO és az FTC

2012. október. 29., 10:20   |

Számos érdekesség – azaz az OTP Bank Liga 2012–2013-as idénye 12. fordulójának néhány kuriózuma, elsősorban a számokból kiindulva.

FGSZ SIÓFOK–KTE PHOENIX MECANO 0-2 (0-1) Gólszerző: Salami (31.), Patvaros (57.) – A kecskemétieké az egyetlen csapat, amelyik megnyerte a legutóbbi négy mérkőzését a bajnokságban. – Horváth Ferenc még százszázalékos élvonalbeli vezetőedzőként: négy mérkőzés, négy győzelem. – A KTE-Phoenix Mecano minden bajnoki fordulóban szerzett eddig gólt, egyedüliként a mezőnyben. – Amióta Horváth Ferenc a vezetőedző, a KTE minden bajnoki találkozóján két gólt szerzett. – A Debrecenből igazolt Salaminak a mostani mindössze a második gólja a magyar NB I-ben. Patvaros Zsolt most először iratkozott fel a góllövők közé az élvonalban. – A Siófok továbbra is nyeretlen. – A Balaton-parti együttes immár 302 perce nem szerzett gólt a bajnokságban. 2010 novembere óta nem volt ilyen rossz sorozata. – A Siófok a szerzett pontokat, a szerzett gólokat és a kapott gólokat tekintve is a leggyengébb az NB I 2012–2013-as idényében. EGRI FC–LOMBARD PÁPA TERMÁL FC 1-1 (1-1) Gólszerzők: Farkas Á. (29.), illetve Knakal (34., öngól) – Simon Antal csapata 333 perc után szerzett ismét bajnoki gólt. – Az Eger a legutóbbi négy mérkőzéséből hárman döntetlent ért el. – Az Eger a a legutóbbi öt pályaválasztóként játszott mérkőzésén öt pontot gyűjtött. – Farkas Ádám először lőtt gólt az élvonalban. – A Pápa sorozatban a harmadik mérkőzésén nem kapott ki. Ilyen jó szériája 2011 augusztusa óta nem volt a csapatnak. – Zsivóczky Gyula együttese sorozatban másodszor játszott idegenben 1-1-es döntetlent, e két találkozó 180 perce alatt egyetlen pápai játékos sem talált a kapuba. Az ellenfél viszont mindkét találkozón szerzett öngólt. BUDAPEST HONVÉD–ÚJPEST FC 2-2 (1-1) Gólszerzők: Délczeg (8., 11-esből), Abass (65.), illetve Kabát (45.), Zaris (73.) – Négy forduló után szerzett ismét pontot, s négy forduló után szerzett ismét két gólt a Bp. Honvéd. – A kispestiek a legutóbbi hét mérkőzésükből csak egyszer úszták meg két kapott gól nélkül. – Abbas Dieng Cheikh először talált a kapuba a visszatérése óta. – Tíz gólt szerzetek eddig a Honvéd D betűs játékosai, s tízet a többiek. – Az Újpest sorozatban harmadszor szerzett idegenben legalább két két gólt. – Kabát Péter a nyolcadik találatánál tart, s ezzel, holtversenyben Adamo Coulibalyval és Varga Rolanddal, vezeti a góllövőlistát. – Augusztus 19. óta, ha az Újpest gólt szerez egy bajnoki mérkőzésen, Kabát Péter elér legalább egy gólt. A csatár a legutóbbi öt fordulóban hat gólt szerzett. – Kabát Péter ezt megelőzően legutóbb 2009. március 24-én szerzett a lila-fehéreknek gólt a Bp. Honvéd elleni bajnokin. DIÓSGYŐRI VTK–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 0-1 (0-0) Gólszerző: Horváth T. (86.) – Sisa Tibornak nincs szerencséje a Diósgyőr–Kaposvár mérkőzésekkel. 2011 szeptemberében a DVTK nyert, most a Rákóczi, ő pedig mindkét esetben a vesztes edzője volt. – Másodszor fordult elő az idényben, hogy a DVTK nem szerzett gólt hazai bajnokin. Mindkét találkozót elveszítette. – Az első 12 fordulóban a DVTK hat mérkőzésen nem szerzett gólt. – A Rákóczi másodszor győzött idegenben a bajnoki idényben. A legutóbbi négy, vendégként játszott mérkőzéséből csak egyet veszített el. – A kaposváriak 2009 után nyertek ismét bajnokit mérkőzést Diósgyőrben. – Horváth Tamás az első élvonalbeli bajnoki gólját szerezte. Ő a Kaposvár kilencedik játékosa, aki a mostani idényben a kapuba talált. SZOMBATHELYI HALADÁS–PMFC-MATIAS 1-1 (0-0) Gólszerzők: Kenesei (83., 11-esből), illetve Causic (74.) – A Haladás a legutóbbi négy fordulóban nyeretlen maradt. Hazai pályán sorozatban másodszor játszott döntetlent. – Ha a Rohonci úton gólt szerzett a hazai csapat a mostani bajnoki idényben, Kenesei Krisztián is gólt szerzett. A veterán támadó a szezonbeli öt góljából négyet Szombathelyen lőtt. – Szeptember 14. óta először szerzett gólt cserejátékos a Haladásban. – A Pécs 2008 óta veretlen Szombathelyen. – Supka Attila együttese két pontot gyűjtött eddig hazai pályán, s 12-őt vendégként. – Andrej Causic mérlege 11 mérkőzésen 1 gól volt a 2011–2012-es idényben. Most pontosan ugyanott tart, de csak a 12. forduló után. – A Pécs immár három mérkőzés óta veretlen idegenben. MVM PAKS–MTK BUDAPEST 0-0 – Sorozatban negyedszer játszott döntetlenre a Paks bajnoki mérkőzésen. Tegyük hozzá: a négy ellenfél mindegyike a bajnoki tabella 1-5. helyezettje között van (Videoton, Győr, Ferencváros, MTK). – Amióta Tomiszlav Szivics átvette a zöld-fehéreket, a Paks csak egyszer kapott ki. Igaz, mindössze kétszer, az első két meccsen nyert. – A Paks sorozatban másodszor játszott hazai pályán gól nélküli döntetlent a bajnokságban. – A Paks eddig mindössze a Siófokot győzte le pályaválasztóként a mostani idényben. – Az MTK két idegenbeli vereség után tudott vendégként pontot szerezni. – Augusztus 12. óta először játszott 0-0-t Garami József csapata. – Továbbra is igaz: a Paks eddig egyszer nyert hazai pályán bajnoki mérkőzést a kék-fehérek ellen, még 2007-ben. VIDEOTON FC–DVSC-TEVA 3-1 (1-0) Gólszerzők: Torghelle (22.), Oliveira (61.), Nikolics (75.) illetve Coulibaly (66.) – A Videoton 2011 márciusa után nyert ismét bajnoki mérkőzést a Debrecen ellen. – A fehérváriak a 2012–2013-as idényben öt nyeretlen mérkőzés után győztek ismét az OTP Bank Ligában. – A legutóbbi, siófoki győzelmük óta először szereztek három gólt egy bajnoki mérkőzésen. – Nemanja Nikolics sorozatban a harmadik bajnoki mérkőzésén szerzett gólt. – A bajnokcsapat vendégként hat mérkőzéséből csak kettőt nyert meg, harmadszor kapott ki. – A legutóbbi három, a Sóstói Stadionban játszott Videoton–DVSC bajnokin Adamo Coulibaly szerzett gólt. FERENCVÁROSI TORNA CLUB–GYŐRI ETO FC 1-1 (0-1) Gólszerzők: Alempijevics (63.), illetve Varga R. (7.) – A Ferencváros immár hét találkozó óta veretlen, a Győr legutóbb az első fordulóban nem szerzett pontot. – Ricardo Moniz első mérkőzése, a Bp. Honvéd elleni hazai 0-2 óta a Fradi minden hazai bajnokiján szerzett gólt. – Pintér Attila továbbra is nyeretlen edzőként a Ferencváros ellen. – Alekszandar Alempijevics az 1. forduló után most ismét a kapuba talált. Két bajnoki gólt eddig csak a 2010–2011-es idényben ért el a 2008 nyara óta a magyar NB I-ben szereplő szerb játékos. – A Győr sorozatban a második idegenbeli mérkőzésén maradt nyeretlen. – Varga Roland a legutóbbi négy fordulóban mindig szerzett gólt, ha a Győri ETO nem maradt gól nélkül. – Továbbra is igaz: a Győri ETO legutóbb 2005. március 13-án nyert bajnoki találkozót a Fradi vendégeként.