Ligakupa: DVTK-siker a Puskás-stadionban

2014. április. 23., 20:11   |

A Ligakupa elődöntőjének szerdai mérkőzésén a DVTK 2-1-re legyőzte a Ferencvárost a Puskás Ferenc Stadionban.

Az első negyedórában a vendég DVTK, a másodikban a Ferencváros alakított ki több helyzetet a mérkőzésen, de míg a vendégek nem tudtak élni lehetőségeikkel, addig a Fradi a 27. percben vezetést szerzett, Laczkó Zsolt bal oldali beadása után Péter Antal a kapu bal oldalába továbbított (1-0). Az első félidő hajrájában Gyurácz András, a hazaiak fiatal játékosa megkapta második sárgáját, még a szünet előtt megfogyatkozott a hazai együttes.

A fordulás után a DVTK nagy erőket mozgósított a fordítás érdekében, és az 51. percben sikerült megszereznie az egyenlítő találatot, William Alves egy bal oldali szöglet után fejelt kapura, a labda a jobb oldali kapufáról pattant a hálóba (1-1). A 66. percben megszerezte a vezetést is a Diósgyőr, Husic bal oldali beadását követően Bacsa Patrik 8 méterről fejelt a hálóba (1-2). A hajrában a DVTK még elhibázott egy ziccert, maradt az 1-2, a jövő heti, miskolci visszavágót a borsodiak kezdhetik előnyből.