Ligakupa: a DVTK lesz a Vidi ellenfele

2014. április. 30., 19:30   |

A Ferencváros csak döntetlent ért el a Diósgyőr otthonában, ezzel a miskolciak jutottak be a fináléba.

A Puskás Ferenc Stadionban elért 2-1-es győzelem után a DVTK kedvező helyzetben várta a hazai visszavágót a Ligakupa elődöntőjében. Mindkét vezetőedző lehetőséget adott olyan játékosoknak, akik a bajnokságban kevesebb szerepet kapnak a bizonyításra, de a kulcsjátékosokat sem mellőzték az összeállításnál. A játékosok a találkozó előtt csatlakozva egy antirasszista kampányhoz, banánnal a kezükben érkeztek a pályára, majd álltak össze egy közös fotóhoz. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a DVTK valamivel veszélyesebb volt támadásban, és a 44. percben Bacsa Patrik remek szólójával megszerezte a vezetést is (1-0).

Az 51. percben Eperjesi piros lapot és büntetőt érően szabálytalankodott a hazai 16-oson belül, a tizenegyest Mateos értékesítette (1-1). A Fradi emberelőnyben a hosszabbítást érő találatért hajtott, de nem sikerült megszereznie, sőt a DVTK dolgozott ki nagyobb lehetőségeket. A lefújásig maradt az 1-1, a diósgyőriek 3-2-es összesítéssel jutottak a Ligakupa döntőjébe, melyet a Videoton FC ellen játszanak, a DVTK Stadionban.