MOL Női Magyar Kupa-döntő: aranyérmes az MTK

2014. május. 13., 19:52   |

Az MTK fordulatos mérkőzésen 4-3-ra nyert a Ferencváros ellen a MOL Női Magyar Kupa döntőjében.

A Jet-Sol Liga Női Labdarúgó NB I előző fordulójában a Magyar Kupa-döntő főpróbáját a Ferencváros nyerte meg 4-3-ra, azonban a kupadöntőben az MTK bizonyult jobbnak, a kék-fehéreknek hétgólos mérkőzésen sikerült elhódítaniuk a serleget.

Pedig a találkozó 21. percében a Fradi szerzett vezetést. Kaján Zsanett egy kiugratást követően kicselezte Szőcs Réka kapust, és bal oldalról a kapuba gurított (1-0). A Ferencváros védekezése a félidő további részében nem működött tökéletesen, három gólt is lőtt az MTK: Nagy Lilla kétszer is betalált, majd Pádár Anita egy kiugratást követően jobbal a hosszú sarokba lőtt, megszerezve pályafutása 599. találatát (3-1).

A második játékrész felettébb izgalmasan alakult. Az MTK a 71. percben tovább növelte előnyét Hummel-Smuczer góljával, azonban ezt követően felébredtek a zöld-fehérek, és megmutatták, hogy van tartás a csapatukban. A 75. percben Kaján Zsanett ismét betalált a találkozón, méghozzá nem is akármilyen módon, hiszen szöglete érintés nélkül vágódott Szőcs Réka kapujába. A 85. percben egy gólra olvadt az MTK előnye, amikor Diószegi cselezett befelé a tizenhatoson belül, majd a labda egy blokkolt lövés után Kaján elé került, aki 5 méterről higgadtan a hálóba helyezett (4-3), kialakítva a végeredményt.

A lefújás után a győztesnek járó trófeát, illetve a csapatok érmeit Török Gábor, az MLSZ Női Bizottságának elnöke adta át a játékosoknak.