OTP Bank Liga: döntetlennel kezdett a címvédő

2014. július. 25., 19:40   |

Az OTP Bank Liga 1. fordulójában a DVSC-Teva 1-1-es döntetlent ért el az újonc Nyíregyháza otthonában.

Nyíregyháza Spartacus–DVSC-Teva 1–1 (0-1)
Vezette: Kassai Viktor
Gólszerző: Pekár a 73. (11-esből), ill. Seydi a 39. percben

Az első félidőben nagy fölényben játszott a Debrecen, L'Imam Seydi és Tisza Tibor is több nagy helyzetet kihagyott. A 39. percben a sokadik vendéghelyzet góllal végződött, Seydi kiváló kiugratást kapott a nyíregyházi védelem mögé a jobb oldalon, majd 12 méterről, elemi erővel a rövid alsóba bombázott (0-1). A szünet után magára talált a nyíregyházi együttes, a 48. percben Pekár László hagyott ki helyzetet. A 72. percben megszületett a hazaiak egyenlítő találata, a Mohamadou Abdouraman ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Pekár László értékesítette (1-1). A hajrában mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de gól már nem született, döntetlennel végződött a keleti rangadó.