Egygólos előnyt szerzett a DVSC-Teva

2014. július. 29., 22:39   |

A Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában a fehérorosz BATE Borisov volt a magyar bajnok ellenfele.

A debreceni összecsapáson a vendégek kezdtek jobban, az első negyedórában beszorították kapuja elé a Lokit, és két-három nagy helyzetet is kialakított. A félidő közepére kijött a szorításból a DVSC, kiegyenlítetté tett a meccset, és kis szerencsével a vezetést is megszerezhette volna. A gól a szünet előtt elmaradt, a fordulást követően azonban sikerült előnyt szereznie a magyar csapatnak, az 56. percben az Ibrahima Sidibe ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt a sértett értékesítette (1-0).

A folytatásban szervezetten védekezett és kontrára rendezkedett be a Loki, s a hajrában kevés híján megduplázta az előnyét, de egy gyors ellentámadás végén Seydi nagy helyzetben hibázott. Kondás Elemér csapata bizakodva készülhet a fehéroroszországi visszavágóra: előnyben, kapott gól nélkül kezdheti a jövő heti mérkőzést.

DVSC-Teva - BATE Borisov 1-0 (0-0)
G.: Sidibe (11-esből) az 56. percben