Ligakupa: hetet lőtt a Honvéd, ötöt az MTK és a Vidi

2014. szeptember. 16., 22:11   |

Kedden 14 mérkőzést játszottak le a Ligakupa második fordulójából, másodosztályú csapattól kapott ki a DVSC-Teva, a Lombard Pápa és a Puskás Akadémia.

Az A csoportban a hétvégén az esőzések miatt pihenő DVTK a legerősebb összeállításában fogadta a szolnokiakat, és bár a meccs elején hátrányba került, végül magabiztos, 4-1-es győzelmet aratott. A B csoportban a debreceniek ugyan nem a legerősebb együttesükkel álltak ki a Békéscsaba ellen, de a csapat jó néhány kulcsembere ott volt a pályán, így némileg meglepő, hogy a vendégek elvitték a három pontot a Nagyerdőből.

A C csoportban az MTK a sérülése után visszatérő Torghelle Sándorral és Csiki Norberttel állt ki a Mezőkövesd ellen, utóbbi gólt is szerzett az 5-2-re megnyert összecsapáson.

A játéknap leglátványosabb meccsét a Honvéd és a Csákvár játszotta, összesen tíz gól született a találkozón, 7-3-as eloszlásban. A hazaiaknál Bobál Gergely parádés csatárteljesítményt nyújtott, úgy szerzett négy gólt, hogy csak a 72. percig volt a pályán. A Győri ETO a szünetben még hátrányban volt a szomszédos Gyirmót otthonában, de a fordulás után négy gólt szerezve magabiztos győzelmet aratott.

A Videoton FC és a Vasas összecsapásán is a másodosztályú gárda szerzett vezetést, de a hazaiak még a szünet előtt fordítottak, végül 5-1-re nyertek. Az MVM Paks Kaposváron gyűjtött be magabiztosan a három pontot, a Haladás Tommaso Rocchi duplájával verte 2-0-ra a Siófokot, a Lombard Pápa a Sopron otthonában maradt pont nélkül. A főleg fiatalokkal felálló Puskás Akadémia a Pancho Arénában maradt alul az SZTK-Erimával szemben, míg a PMFC a Soroksárt győzte le szoros mérkőzésen.

A-csoport:

Nyíregyháza – Cegléd 3-0 (Sándor I. 44., Szécsi M. 50., Rubus 70.)
DVTK – Szolnok 4-1 (Bognár 38. – 11-esből, Takács 61., Bacsa 77., Takács 87. ill. Urbin 13.)

B-csoport:

Kecskeméti TE – Szeged 2011 0-0
DVSC-TEVA – Békéscsaba 2-3 (Mészáros N. 35., Volas 82., ill. Kertész 18., Vólent 21., 65.)

C-csoport:

Dunaújváros – Balmazújváros 1-1 (Szalai T. 15., ill. Kiss L. 66.)
Mezőkövesd – MTK 2-5 (Pantovics 42., George 88., ill. Vass P. 3., Csiki 33., Thiam 54., Sergio 66., Hrepka 80.)

D-csoport:

Budapest Honvéd – Csákvár 7-3 (Bobál G. 11., 51., 52., 68., Szabados K. 20., Gazdag 42., Mancini 62., ill. Molnár T. 23., Sötét 65., Kocsis G. 72.)
Gyirmót – Győri ETO 1-4 (Andorka 28., ill. Kvilitaia 69., 81., Völgyi 77., Koltai 78.)

E-csoport:

Videoton FC – Vasas 5-1 (Oliveira 28., 43., Kékesi (öngól) 57., Kovács 79., Feczesin 87., ill. Ádám 20.)

F-csoport:

Kaposvár – MVM-Paks 1-4 (Vermes 85., ill. Gévay 7., Bor 45., Kesztyűs 55., Bartha 80.)