Három ponttal távozott Kispestről a Pécs

2014. szeptember. 26., 21:10   |

Az OTP Bank Liga 9. fordulójának pénteki játéknapján a PMFC-Matias kettős emberhátrányban fejezte be a Honvéd elleni meccset, mégis elvitte a három pontot Kispestről.

Budapest Honvéd - PMFC-Matias 1-2 (0-0)
Erdős József
Gólszerző: Youla (11-esből) a 66., ill. Kővári a 49., Szatmári a 63. percben
Kiállítva: Romic a 65., Pölöskey a 91. percben

Az első félidőben a Honvéd akarata érvényesült, Poleksic kapusnak többször is nagyot kellett védenie, hogy megőrizze a góltól a pécsi kaput. A 41. percben a pécsiek előtt is adódott egy nagy lehetőség, de Fröhlich Roland lövését védte Kemenes Szabolcs. A második félidő elején vezetést szerzett a Pécs, Fröhlich Roland kiváló passzal hozta helyzetbe Kővári Róbertet, aki elhúzta a labdát a kapus mellett, majd a jobb sarokba lőtt (0-1). A kapott gól megfogta a kispestieket, akik a 63. percben még nehezebb helyzetbe kerültek, egy kontra végén Fröhlich és Szatmári Lóránd játszott össze, utóbbi 10 méterről lőtt a hálóba (0-2). Gyorsan szépített a Honvéd, a 66. percben a Youla ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt a sértett vágta a léc alá (1-2), ráadásul Danijel Romic kiállítása miatt emberhátrányba került a Pécs. A hajrában nagy nyomás alá került a pécsi kapu, de az egyenlítő gól azok után sem született meg, hogy a hosszabbításban a pécsiek cserecsatárát, Pölöskey Pétert is kiállította a játékvezető.