MTK Hungária: kevés hiányzott a bravúrhoz

2014. október. 15., 21:52   |

A női Bajnokok Ligájában a kék-fehérek a rendes játékidő végéig ledolgozták hátrányukat, de a kétszer 15 perces hosszabbítás hajrájában gólt kaptak, és ezzel búcsúztak a sorozattól.

Az MTK a hazai pályán elszenvedett 2-1-es vereséget követően Neulengbachban próbált meg kisebb csodát tenni az európai élmezőnybe tartozó osztrák bajnok ellen. Bár a hazaiak az 57. percben Wasser révén vezetést szereztek, a kék-fehérek hatalmas hajrát vágtak ki, a 88. percben Nagy Lilla egyenlített, majd a 91. percben Fogl Katalin megszerezte a második magyar gólt is.

Az összesítésbeli 3-3 után hosszabbítás következett, ennek a legutolsó percében a hazaiak tizenegyeshez jutottak, és Vojteková értékesítette is a büntetőt. Ezzel 2-2 lett a meccs végeredménye, ami az osztrákok továbbjutását eredményezte a BL legjobb 16 csapata közé.

Női BL, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágó:
NÖSV Neulengbach (osztrák)-MTK Hungária FC 2-2 (0-0, 1-2, 1-2), hosszabbítás után
G.: Wasser (57.), Vojteková (120., 11-esből), illetve Nagy L. (88.), Fogl (91.)