Keleti sikerekkel ért véget a bajnoki ősz

2014. december. 07., 20:39   |

Az OTP Bank Liga 17. fordulójának vasárnapi játéknapján a DVTK az Újpest ellen, a DVSC az MTK ellen győzött.

DVTK-Újpest 2-1 (1-1)
Gólszerző: Elek a 9., Griffiths a 94., ill. Suljic a 3. percben

Gyors gólváltással kezdődött a meccs, az újpestiek már a 3. percben vezetést szereztek, amikor egy hazapasszolt labdát Antal Botond nem tudott megszelídíteni, ezt használta ki a rátámadó Suljic, aki a hálóba továbbított (0-1). Mindössze bő öt percig örülhetett a vezetésnek az Újpest, a 9. percben Elek Ákos lőtt egy kipattanót 11 méterről a léc alá. A folytatásban is változatos maradt a mérkőzés, mindkét csapat támadó szellemben futballozott, több helyzet is adódott a kapuk előtt. A második félidőben stabilabbá váltak a védelmek, ezért kevesebb volt a lehetőség, de ez a 45 perc sem ért véget gól nélkül, a 94. percben Gosztonyi jobb oldali szabadrúgása után Georges Henri Griffiths fejelt 6 méterről a bal felső sarokba (2-1), a DVTK ezzel megnyerte a találkozót.

DVSC-Teva - MTK 2-1 (1-0)
Gólszerző: Varga a 11., Tisza (11-esből) a 81., ill. Pölöskei a 61. percben

A hazaiak kezdtek jobban, és a 11. percben megszerezték a vezetést, Varga József 23 méterről bombázott a bal felső sarokba (1-0). Az első félidő további részében is a debreceniek játszottak veszélyesen, többször is volt esélyük a második gól megszerzésére. A 61. percben egyenlítettek a vendégek, egy eladott labdát Torghelle Sándor szerzett meg, Pölöskei Zsoltot hozta játékba, akinek 16 méteres lövését Verpecz kiütött, de a kipattanó visszakerült a középpályáshoz, Pölöskei pedig 11 méterről az üres kapuba lőtt (1-1). A hajrához közeledve a debreceniek tettek többet a győztes gólért, és a 81. percben meg is szerezték azt, a Tisza Tibor ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt a sértett értékesítette (2-1). A hajrában Kálnoki Kis Dávidot kiállított a játékvezető, de ez már nem befolyásolta a mérkőzés kimenetelét, az MTK maradt a második, a DVSC a negyedik pozícióban zárta az évet.