A Paks legyőzésével kezdte a tavaszt az MTK

2015. február. 27., 20:56   |

Az OTP Bank Liga 18. fordulójának pénteki mérkőzésén az MTK 3-1-re legyőzte a Bozsik-stadionban a Paksot.

MTK Budapest - Paksi FC 3-1 (1-1)
Andó-Szabó Sándor
Gólszerző: Bese a 47., Pölöskei a 60., Horváth a 88., ill. Báló (11-esből) a 44. percben

Bátran kezdtek a paksiak, többet birtokolták a labdát és veszélyesebben futballoztak a hazaiaknál az első félórában. A 37. percben mégis az MTK jutott vezetéshez: Csiki Norbert löbbölte Kanta József elé a labdát, a hazaiak tízese némi szerencsével tudta továbbvinni azt, majd az üresen érkező Bese Barnabás elé passzolt, aki 15 méterről a léc alá lőtt (1-0). A 44. percben egyenlítettek a paksiak, Vadnai Dániel buktatta Kulcsár Dávidot a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Báló Tamás értékesítette (1-1). A második félidő elején sokat hibáztak a csapatok, visszaesett a játék színvonala, majd egy negyedóra után váratlanul visszavette az előnyt az MTK: Pölöskei Zsolt jó 30 méterről, szabadrúgásból lőtt kapura, Molnár kapus nagyot hibázott, és bevédte a labdát a kapuba (2-1). Az utolsó 20 percben mezőnyfölényben játszott a Paks, a hajrában mégis az MTK lőtt gólt: Kanta József nyert párharcot, és fejelt a beinduló Horváth Zsolt elé, aki 15 méterről a kifutó kapus mellett a hálóba továbbított (3-1), beállítva a végeredményt.