Döntetlennel kezdett Umagban a női U17-es válogatott
U17 női   |   Archívum   |   2015. március. 04., 20:53

Az Eb-selejtező elitkörre készülő válogatott első horvátországi mérkőzésén az Egyesült Államok U18-as regionális csapatával játszott 1-1-et.

A női U17-es együttes az A-válogatottal együtt elutazott a horvátországi Umagba, s miközben a felnőttek az Isztria Kupán vesznek részt, a fiatalok nemzetközi felkészülési mérkőzésekkel hangolnak az áprilisi tétmérkőzésekre.

Az első horvátországi ellenfél az Egyesült Államok U18-as regionális válogatottja volt, a két csapat végig kiegyenlített mérkőzésen 1-1-es döntetlent játszott egymással. A vezetést az ellenfél szerezte meg az 52. percben, majd a 70. percben a Csányi Diánával szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Krascsenics Csilla értékesítette.

- Küzdelmes, sok kemény párharcot hozó meccs volt, örülünk, hogy bevállaltuk az idősebb korosztállyal kiálló amerikaiak elleni találkozót, mert éppen az ilyen magas hőfokú meccsekre van szükségünk a fejlődéshez. A lányok betartották a kért feladatokat, a védekezésünk kezd összeállni, az előre való játékban azonban bátrabbnak kell lennünk, többet kell vállalkoznunk a jövőben - értékelt a lefújás után Markó Edina.

Magyarország - USA regionális U18 1-1 (0-0)
Magyarország: Varga Luca - Csányi Diána, Vancsik Viktória, Horti Boglárka (Pilán Tímea, 59.), Magyar Vanda - Szakonyi Emese (Kun Barbara, 59.), Krascsenics Csilla (Csiki Anna, 89.) - Török Kitti (Grúber Brigitta, 72.), Krascsenics Petra (Zoltán Bettina, 72.), Magyarics Zoé (Németh Hanna, 59.) - Kocsán Petra