Emberhátrányban fordított a Paks

2015. március. 06., 20:45   |

A Puskás Akadémia hiába szerzett vezetést a tíz emberrel játszó paksiak ellen, pont nélkül zárta az OTP Bank Liga 19. fordulójának nyitómeccsét.

Paksi FC–Puskás Akadémia FC 2–1 (0-0)
Solymosi Péter
Gólszerző: Bartha a 74., Bartha a 79., ill. Lencse (tizenegyesből) a 62. percben

Az első félidőben a Paks valamivel aktívabb volt mezőnyben, de helyzetekben nem mutatkozott meg a fölénye. A fordulás után megérkeztek a lehetőségek, majd a 60. percben vezetést szerzett a Puskás Akadémia: Gévay Zsolt szabálytalankodott Tischler Patrikkal a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Lencse László váltotta gólra (0-1). A paksiakat feltüzelte a kapott gól, és a 74. percben emberhátrányuk ellenére egyenlítettek, Báló Tamás gurított Bartha László elé, aki 6 méterről a kapuba lőtt (1-1). Négy perccel később ismét Bartha volt eredményes, ezúttal távolról lőtt a jobb alsó sarokba (2-1), ezzel a Paks megszerezte mindhárom pontot.