A hajrában egyenlített a KTE ellen a Nyíregyháza

2015. április. 17., 21:14   |

Az OTP Bank Liga 24. fordulójának pénteki mérkőzésén a Kecskemét 1-1-es döntetlent ért el a Nyíregyháza otthonában.

Nyíregyháza - Kecskeméti TE 1-1 (0-1)
Vezette: Farkas Ádám
Gólszerző: Pekár a 88. (11-esből)., ill. Novák a 12. percben

Szakadó esőben kezdődött meg a két jó formában lévő vidéki együttes csatája, amelyen a jobban kezdő kecskemétiek a 12. percben megszerezték a vezetést: a Vukaszinovicstól kapott labdával Novák Csanád lefordult védőjéről, majd 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt (0-1). A gól után a hazaiak többet birtokolták a labdát, de fölényük sokáig nem hozott helyzeteket. Az első félidő végén volt két lehetősége a nyírségieknek, majd a hajrához közeledve egyre nagyobb nyomás alá került a kecskeméti kapu. A 88. percben egyenlített a házigazda, a Kosztics ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt a volt kecskeméti támadó, Pekár László váltotta gólra, beállítva a végeredményt.