Három góllal szerzett három pontot az Újpest

2015. április. 24., 20:57   |

Az OTP Bank Liga 25. fordulójának pénteki játéknapján az Újpest 3-1-re győzött a sereghajtó Dunaújváros otthonában.

Dunaújváros - Újpest FC 1-3 (0-2)
Vezette: Farkas Ádám
Gólszerző: Nikházi a 71., ill. Perovics a 2., Heris a 13., Heris a 77. percben

Két perc sem telt el a mérkőzésből, mikor az Újpest megszerezte a vezetést, Asmir Suljic jobb oldali beadása után Vaskó Tamás elesett a 16-os vonalánál, így embere, Mihailo Perovics 6 méterről, zavartalanul lőhetett a jobb alsó sarokba (0-1). A 13. percben növelték előnyüket a lila-fehérek, Balogh Balázs jobb oldali szabadrúgása után Jonathan Heris csúsztatott középről, 13 méterről a hálóba (0-2). Az újvárosiak csak a félidő végén mutatták jelét annak, hogy fontos számukra a pontszerzés, de csak a második játékrészben vették át a játék irányítását. A Balajcza Szabolcs kapuja elé érkező beadásokból azonban a 71. percig nem született gól, ekkor viszont egy bal oldali szögletet követően az üresen hagyott Nikházi Márk fejjel megszerezte a szépítő találatot (1-2). A hazaiak csak a 77. percig reménykedhettek a pontszerzésben, ekkor Balogh jobb oldali szabadrúgása után Heris 5 méterről a bal sarokba fejelt (1-3), kialakítva a végeredményt.