Fontos pontokat szerzett a Haladás

2015. május. 15., 21:19   |

Az OTP Bank Liga 28. fordulójának pénteki játéknapján a Haladás hátrányból fordított, és nyert 3-1-re a Nyíregyháza ellen.

Szombathelyi Haladás - Nyíregyháza Spartacus 2-1 (0-1)
Vezette: Solymosi Péter
Gólszerző: Radó az 51., Halmosi a 72., ill. Halenár a 34. percben

A helyzetéből adódóan a kieséstől fenyegetett Haladás volt aktívabb az első félórában, a 34. percben mégis a vendégek szereztek vezetést: egy jobb oldali szögletet követő fejes után az alapvonalnál helyezkedő Juraj Halenárhoz került a labda, ő balról, éles szögből középre tette azt, a menteni igyekvő Rózsa Dániel a bevédte a beadást (0–1). A második félidő Haladás-helyzetekkel kezdődött, és ezek közül egy góllal végződött, az 51. percben Iszlai Bence egy labdaszerzést követően remekül ugratta ki Radó Andrást, aki a balösszekötő helyéről érkezve, az ötös sarkának közeléből a kimozduló kapus fölött a hálóba pörgetett (1-1). Tovább támadtak a házigazdák, és a 72. percben megszerezte a vezetést: Halmosi Péter tette ki a labdát a balösszekötő helyén érkező Radó Andrásnak, aki a 16-oson belül az alapvonalig vezette a labdát, majd visszatette azt az érkező Halmosinak, aki az elalvó védők gyűrűjében 6 méterről a kapu közepébe lőtt (2-1). A hajrában nagy erőket mozgósított az egyenlítésért a Nyíregyháza, de a 91. percben a Haladás bebiztosította győzelmét: Radó kapott jó indítást a vendégtérfélen, kapura tört, megtolta a a labdát Fodor Ferenc mellett, majd higgadtan a bal alsó sarokba helyezett (3-1), kialakítva a végeredményt.