2015. május. 29., 21:15   |

PMFC-Matias - Nyíregyháza Spartacus 2-1 (0-0)
Vezette: Szőts Gergely
Gólszerző: Heffler 84., Pauljevic a 90., ill. Karacs a 47. percben

Az első félidő nem hozott magas színvonalú játékot, sok volt a pontatlanság mindkét oldalon, kevés helyzet alakult ki a kapuk előtt. A legnagyobb lehetőség a 38. percben Márkvárt Dávid előtt adódott, a pécsiek középpályása 15 méterről lőtt a keresztlécre. A második félidőt jól kezdte a Szpari, egy bal oldali beadás után a szünetben beállt Karacs Péter emelt 7 méterről a hálóba (1-0). A 20 éves támadónak élete első NB I-es mérkőzésén bő egy perc, és egyetlen labdaérintés kellett, hogy megszerezze első élvonalbeli találatát. A kapott gól után megélénkült a mérkőzés, a pécsiek támadásba lendültek, de a nyíregyházi kapu előtt nem voltak kellően határozottak. A 84. percben Heffler Norbert 23 méterről, ballal lőtt kapura, Ovszijenko kapus csak beleérni tudott a labdába, ami a hálóban kötött ki (1-1). A 90. percben megszerezte a győztes gólt is a Pécs, Branko Pauljevic jobbal maga elé emelte a labdát egy védő mellett, majd 16 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, kialakítva a végeredményt (2-1).