Pontot ért a debreceniek kitartása

2015. augusztus. 02., 20:23   |

Gólzáporos összecsapást hozott az OTP Bank Liga 3. fordulójának vasárnapi zárómérkőzése, amelyen a Budapest Honvéd 3-3-as döntetlent játszott a DVSC-vel.

Budapest Honvéd – DVSC-Teva 3-3 (2-1)
Vezette: Andó-Szabó Sándor
Gólszerzők: Zsidai a 11. (öngól), Botka a 39., Holender a 48., ill. Castillion a 43., Balogh a 63., Tisza a 93. percben

Magabiztosan, támadó szellemben kezdett a két forduló után hat ponttal álló hazai csapat, ennek eredményeképpen a 11. percben megszerezte a vezetést is: Holender adta középre a labdát, a menteni igyekvő Zsidai László a pedig saját kapujának a bal felső sarkába csúsztatott hat méterről, Verpecznek már nem volt esélye védeni (1-0). A gól után egymást követték a kispesti helyzetek, a hajdúságiak jobbára a védekezésre koncentráltak, így nem sokáig váratott magára, hogy megduplázza előnyét a Honvéd. Youla a 39. percben az alapvonal közeléből remekül tálalt Botka Endre elé, aki futtából, 15 méterről gyönyörűen lőtte a labdát a kapu jobb oldalába (2-0). Ez a gól viszont már felrázta a vendégeket, akik két perc belül szépítettek: Geoffrey Castillion a 16-os bal sarka elől, jobbal védhetetlenül tekert félmagasan a hosszú sarokba (2–1). A második játékrész egy szép Holender Filip-szabadrúgásgóllal indult, a hazai támadó 28 méterről tekert a bal alsó sarokba (3-1). A Loki nem adta fel, és még a hajrá előtt szépített, szintén egy pontrúgást követően: Tisza szabadrúgása után a labda kijött Kemenesről, Balogh Norbert lecsapott a kipattanóra, és közelről a hálóba passzolt (3-2). Az utolsó pillanatokban mindent egy lapra feltéve támadott az egyenlítés érdekében a Debrecen, és a 93. percben siker koronázta próbálkozásait, egy kapu elé felívelt labda Tisza Tibor elé került, aki 11 méterről a bal sarokba lőtt, beállítva a végeredményt (3-3). A Honvéd döntetlenje azt jelenti, hogy három forduló után már csak a Ferencváros hibátlan az OTP Bank Ligában.