A hajrában mentett pontot az Újpest

2015. december. 01., 20:22   |

Az OTP Bank Liga 15. fordulójának egyetlen keddi mérkőzésén az Újpest FC 1-1-es döntetlent játszott a felcsúti Pancho Arénában.

A válogatott Eb-pótselejtezője miatt elhalasztott fordulóból egy mérkőzést rendeztek kedden, a Puskás Akadémia az Újpestet fogadta. Az első félidő nem bővelkedett helyzetekben, a legnagyobb lehetőséget az újpesti Diagne hagyta ki. A második félidőben sem változott sokat a játék, de a 67. percben megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia: Nagy Zsolt élete első élvonalbeli találatát szerezte, méghozzá igen látványos góllal: a védő Sallai Roland indításával lépett ki a védők közül, rávezette a labdát a kapusra, majd 6 méterről a léc alá bombázott (1-0). Az újpestiek hátrányban aktívabbá váltak, az utolsó pillanatokig támadtak, és a 94. percben góllá is érett fölényük, Diagne egy felívelést követően kapott labdát, majd 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-1), pontot mentve együttesének.

Puskás Akadémia - Újpest FC 1-1 (0-0)
Vezette: Andó-Szabó Sándor
Gólszerző: Nagy a 67., ill. Diagne a 94. percben