Visszavágott a Honvédnak a Ferencváros

2016. április. 10., 20:57   |

Az OTP Bank Liga 27. fordulójának zárómérkőzésén a Honvéd szünetben még vezetett ugyan a Ferencváros otthonában, de a hazaiak fordítottak, és megszerezték a három pontot.

Ferencváros - Budapest Honvéd 2-1 (0-1)
Gólszerző: Trinks a 63., Busai a 70., ill. Busai (öngól) a 25. percben

A Honvéd bátran kezdte a mérkőzést, agresszív letámadással próbálta meglepni a hazaiakat. Mindkét oldalon adódtak lehetőségek, Gera Zoltán fejese kevéssel kerülte el a kaput, Hidi Patrik pedig 25 méterről a kapufát találta telibe. A 25. percben megszerezte a vezetést a Honvéd, Hidi Patrik szögletét követően a menteni próbáló Busai Attila saját kapujába fejelt (0-1). A folytatásban a Ferencváros jóval többet támadott, de az egyenlítésre egészen a 63. percig kellett várni, ekkor Florian Trinks lőtt 17 méterről a jobb alsó sarokba (1-1). A 70. percben, Hajnal Tamás bal oldali szöglete után a Honvéd kapusa középre ütötte a labdát, Busai pedig 7 méterről, a kapunak háttal állva a léc alá emelt (2-1). Nem adta fel a pontszerzés reményét a Honvéd, de a hajrában már csak egy kapufára futotta erejéből, így a Ferencváros győzött, és visszavágott februári, kispesti vereségéért.