A Vidi ellen szerezte meg első győzelmét az MTK

2016. augusztus. 16., 19:59   |

Az OTP Bank Liga 6. fordulójának egyetlen keddi mérkőzésén az MTK Torghelle Sándor találatával győzte le a Videoton FC-t.

MTK Budapest - Videoton FC 1-0 (0-0)
Gólszerző: Torghelle a 63. percben

A Videoton FC megnyerte előző két bajnokiját, míg az MTK hat forduló után két ponttal, egyetlen szerzett góllal állt, így a dunaújvárosi mérkőzésen inkább a fehérváriak számítottak esélyesnek. Ennek ellenére az első félidőben a kék-fehérek vezettek veszélyesebb akciókat, a legközelebb Hrepka Ádám járt a gólszerzéshez, de lövését követően Lang Ádám a gólvonal előtt - a keresztléc segítségével - megakadályozta a gólt. A második félidő első lehetősége a Vidi előtt adódott, de gólt az MTK szerzett: a 63. percben Poór Patrik futott el a jobb oldalon, nagyszerűen adott középre, Torghelle Sándor pedig 8 méterről a hálóba fejelt (1-0). A hajrában a Vidi igyekezett nyomást gyakorolni az MTK kapujára, de a helyzetei kimaradtak, így a kék-fehérek megszerezték első bajnoki győzelmüket.