OTP Bank Liga: Bravúros Honvéd-siker a listavezető ellen

2016. november. 26., 18:16   |

A listavezető Vasas FC 2–1-re kikapott a Budapest Honvéd otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 17. fordulójában.

Az angyalföldiek legutóbb szeptember 21-én veszítettek bajnoki meccset, viszont sorozatban negyedszer nem tudtak győzni.

OTP Bank Liga, 17. forduló:
Budapest Honvéd–Vasas FC 2–1 (0–0)
Bozsik-stadion, 2980 néző, v.: Iványi
gólszerzők: Nagy G. (81., öngól), Eppel (92.), illetve Pavlov (71.)
sárga lap: Lovric (32.), Holender (50.), illetve Remili (34.), Burmeister (62.), Pavlov (85.), Ristevski (90.)

Honvéd: Gróf - Lovric, Bobál D. (Prosser, 73.), Kamber - Ikenne-King (Vasiljevic, 83.), Gazdag, Hidi, Koszta (Zsótér, 74.) - Holender, Eppel, Lanzafame

Vasas: Nagy G. - Burmeister, Vaskó, Ristevski - Korcsmár - Berecz, Vida, Hangya - Murka (Kleisz, 87.), Pavlov, Remili (Czvitkovics, 88.)

A hazaiak fölénye jellemezte az első félidőt, több ígéretes helyzetet is kidolgoztak – jórészt az olasz Davide Lanzafame révén –, gól mégsem született. Az angyalföldiek leginkább a védekezéssel voltak elfoglalva, ziccerig nem jutottak.

A játék képe a folytatásban sem változott, ám az első valamirevaló angyalföldi helyzet – egy szabadrúgás után, Pavlov jóvoltából – gólt eredményezett. Bő tíz perc múlva a Honvéd egyenlíteni tudott, miután Prosser Dániel kapura ívelt szögletét Nagy Gergely a saját hálójába sodorta, majd az utolsó percben Eppel Márton szabadrúgása is utat talált a listavezető vendégek kapujába.

Újpest FC–Mezőkövesd-Zsóry FC 1–1 (0–0)
Kecskemét, 700 néző, v: Andó-Szabó
gólszerzők: Andric (51., 11-esből), illetve Pauljevic (55.)
sárga lap: Windecker (42.), illetve Pauljevic (62.), Tujvel (91.)

Újpest: Banai - Heris, Windecker, Kecskés, Mohl - Cseke, Bardhi (Nagy T., 69.) - Balázs B., Balogh, Andric - Lázok (Perovic, 69.)

Mezőkövesd: Tujvel - Vági, Hudák, Szeles, Gohér - Mevongou - Kink (Tóth, 79.), Molnár (Vosahlik, 87.), Hegedűs (Bacelic-Grgic, 54.), Pauljevic - Strestík

Az első félidő összességében kiegyenlített játékot hozott, valamivel mégis veszélyesebbnek tűnt a Mezőkövesd, amely egy lesgólig ugyan eljutott, de a vezetést a sok helyzete ellenére nem sikerült megszereznie. Az Újpest kevésbé tudott kezdeményezni, lehetőség így is adódott a lila-fehér csapat előtt, de a szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn.

Fordulás után hamar tizenegyeshez jutott az Újpest, a büntető pedig Andric magabiztosan értékesítette. Nem kellett azonban sokat várni a vendégek válaszára, négy perc telt el ugyanis, amikor Pauljevic egyenlített. Bár a lefújásig még mindkét együttesnek voltak gólszerzési lehetőségei, a kapuba találni egyiknek sem sikerült. Az Újpest immár sorozatban kilenc, a Mezőkövesd pedig egymás után hét találkozón nem talált legyőzőre.

Swietelsky Haladás–Debreceni VSC 1–0 (0–0)
Sopron, 1147 néző, v.: Szabó Zs.
gólszerző: Ars (53.),
sárga lap: Iszlai (51.), Ars (58.), illetve Jovanovic (25.), Filip (35.)

Haladás: Gyurján - Polgár, S. Wils, Hegedűs, Bosnjak - Tóth M. (Jagodics M., 81.), Iszlai, Gaál - Rácz (Dombi G., 90.), Halmosi - Ars (Overgoor, 72.)

DVSC: Danilovic - Jovanovic, Szatmári Cs., Brkovic, Völgyi (Horváth Zs., 59.) - Filip (Takács, 78.), Tőzsér, Szakály P. (Mészáros, 71.), Bobko - Holman, Vittek

A kezdés előtt a vasi klub vezetői 350. NB I-es mérkőzése alkalmából köszöntötték Halmosi Pétert, valamint a válogatottól visszavonult kapust, Király Gábort. Mindkét csapat lendületesen kezdett, a vendégeknek volt több helyzete, majd a félidő utolsó harmadában kiegyenlítettebb lett a játék. A szünetig nem esett gól.

A fordulás után a Haladás egy szögletet követően, a holland Sjoerd Ars fejesével megszerezte a vezetést. A gól kissé megfogta a debrecenieket, akik azonban néhány perc után magukhoz tértek, és sorra dolgozták ki a helyzeteket. A hajrához közeledve kapufát is lőttek a vendégek, a gól azonban nagy fölényük ellenére nem jött össze, így hazai sikerrel zárult a meccs. A Haladás fiatal kapusa, Gyurján több bravúrt is bemutatott az utolsó percekben.

Ferencváros–Gyirmót FC 2–0 (0–0)
Groupama Aréna, 5613 néző, v.: Karakó
gólszerzők: Présinger (öngól, 50.), Djuricin (65.)
sárga lap: Cukic (47.), illetve Présinger (86.)

FTC: Dibusz - Lovrencsics, Pintér, Cukic, Leandro - Gera, Hajnal (Gyömbér 74.) - Rju, Trinks (Nagy D. 43.), Djuricin - Böde (Csernik 84.)

Gyirmót: Rusák - Jancsó, Lengyel, Présinger - Achim, Vass, Kiss, Bori - Sallói (Szegi 79.), Filkor (Madarász 71.) - Csiki (Simon A. 75.)

Thomas Doll, az FTC vezetőedzője hétközi, két mérkőzésre szóló eltiltása miatt csak a lelátóról nézhette, hogy csapata ugyan mezőnyfölényben játszott az első játékrészben, ám kevés helyzetet tudott kialakítani, gólt pedig nem szerzett.

A fordulás után röviddel aztán egy öngóllal jutott előnyhöz a címvédő, majd a játékrész közepén Djuricin tette magabiztossá az előnyt, melynek megtartása már nem okozott gondot a zöld-fehéreknek.

Diósgyőri VTK–Paksi FC 2–0 (0–0)
Mezőkövesd, 1769 néző, v.: Szőts
gólszerzők: Lipták (59.), Ugrai (92.)
sárga lap: Lipták (66.), Elek (66.), Ugrai (80.), illetve Gévay (66.), Koltai (93.)

Diósgyőri VTK: Rados - Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Nemes - Dausvili, Elek - Vela, Nono (Nikházi, 84.), Bacsa (Bognár, 64.) - Novothny (Ugrai, 77.)

Paksi FC: Kemenes - Kulcsár, Lenzsér, Gévay, Szabó J. - Papp - Koltai, Kecskés (Vernes, 63.), Bertus, Szakály (Jelena, 85.) - Hahn

Az első félidőben a Diósgyőr futballozott fölényben, de komoly gólhelyzete nem volt, sőt, inkább a játékot kisebb szabálytalanságokkal sokat tördelő Paks veszélyeztetett gyors ellentámadásokból. Egy ízben Rados csak a gólvonalon hárított, a vendégek hiába reklamáltak, hogy a labda túlhaladt a gólvonalon, a játékvezető továbbot intett.

A folytatásban sem változott a játék képe: a DVTK támadott, a Paks pedig kontrákból veszélyeztetett. A vezetést a hazaiak szerezték meg egy szögletet követően, a Paks pedig annak ellenére sem tudott újítani, hogy hátrányba került, így a miskolci csapat begyűjtötte a három pontot, amellyel megelőzte riválisát és elmozdult a kieső zónából. A hosszabbításban ráadásul biztossá tette sikerét, miután a kihagyott 11-ese utáni kipattanót az üres kapuba passzolta Ugrai.

A hazaiak sikerükkel hosszú idő után elmozdultak a kiesőzónából, míg a vendégek három veretlenül megvívott találkozó után kaptak ki, és így ők kerültek a DVTK helyére.

Videoton FC–MTK Budapest 2–0 (0–0)
Felcsút, 1498 néző, v.: Farkas Á.
gólszerző: Lazovic (70., 90.)
sárga lap: Hadzsic (6.), Lazovic (29.), Vinícius (45.), Juhász R. (67.), Kovács I. (79.), illetve Poór (16.), Vogyicska (31.), Ramos (43.)

Videoton: Kovácsik - Nego, Vinícius, Stopira, Szolnoki - Juhász R., Hadzic - Géresi, Scepovic, Lazovic (Bódi 92.), Feczesin (Kovács I. a szünetben)

MTK: Petkovic - Poór, Vass Á., Vukmir, Baki - Borbély B. (Katona 63.) - Korozmán (Szatmári I. 81.), Kanta J., Vogyicska (Szatmári L. 76.), Ramos - Torghelle

Mindkét együttes óvatosan kezdte a találkozót, az első negyedórában mindössze Lazovic zabadrúgása jelentett némi veszélyt az MTK kapujára. A folytatásban aztán felpörögtek a csapatok: a 19. percben előbb Lazovic helyzeténél kellett nagyot védenie Petkovic kapusnak, majd az ellentámadás végén Vogyicska lövése alig kerülte el a Videoton kapuját. A 25. percben Korozmán beadását Ramos nem tudta néhány méterről a kapuba továbbítani, majd nem sokkal később Lazovic szabadrúgása csattant a kapufán. A szünetig hátralévő időben visszavettek a lendületből a csapatok, így az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult.

A fordulást követően a Videoton birtokolta többet a labdát, Scepovic, majd Géresi sem tudott a kapuba találni. A 70. perc hozta meg a hazaiak vezető találatát: Scepovic visszasarkalt labdáját Lazovic bombázta az MTK kapujába. Három perccel később Géresi duplázhatta volna meg a fehérvári előnyt, de Nego beadását a vendégkapus kezébe fejelte. A hazaiak továbbra is fölényben játszottak és egy újabb Scepovic-Lazovic összjáték után, utóbbi biztosította a Videoton győzelmét.