OTP Bank Liga: egy félidő alatt döntött a Fradi

2017. március. 11., 20:13   |

A Ferencváros hazai pályán 3–1-re legyőzte a Haladás csapatát a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 23. fordulójában, a Budapest Honvéd az utolsó percekben engedte ki a kezéből a győzelmet a nagyot küzdő Újpest FC ellen.

OTP Bank Liga, 23. forduló:
Ferencváros–Swietelsky-Haladás 3–1 (3–0)
Groupama Aréna, 6983 néző, v.: Szőts
gólszerzők: Moutari (1.), Gera Z. (20., tizenegyesből), Böde (44.), illetve Jancsó (69.)
sárga lap: Böde (23.), illetve Bosnjak (20.), Halmosi (82.)

Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Hüsing, Leandro, Sternberg - Gera Z., Koch (Kleinheisler, 70.) - Moutari, Hajnal (Bognár, 83.), Varga R. (Lovrencsics, 75.) - Böde

Swietelsky-Haladás: Király - Schimmer (Polgár, 60.), Wils, Jagodics M., Bosnjak - Kovács L., Jancsó (Bamgboye, 71.), Mészáros, 84.), Iszlai - Rácz, Williams, Halmosi

A Ferencváros a nigeri középpályás, Amadou Moutari góljával közvetlenül a kezdés után, már a 14. másodpercben megszerezte a vezetést. Később a Varga Rolanddal szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Gera Zoltán váltotta gólra, a szünet előtt pedig Böde Dániel növelte a különbséget. A csatár a saját térfeléről indult és a tizenhatoson belülről lőtt Király Gábor kapujába.

A második félidőben a szombathelyiek egyre több lehetőséget dolgoztak ki, sikerült is szépíteniük, amikor Jancsó András húsz méterről a hálóba talált, de az egyenlítésre nem volt esélyük.

Böde Dániel 213. mérkőzésén 100. gólját szerezte tétmeccsen a Ferencvárosban, a klub történetének 25. játékosaként érte el a 100 gólos határt, ami utoljára Lipcsei Péternek sikerült.

Újpest FC–Budapest Honvéd 1–1 (0–1)
Szusza Ferenc Stadion, 3130 néző, v.: Kassai
gólszerzők: Angelov (90+1.), illetve Zsótér (27.)
sárga lap: Heris (17.), Kecskés (56.), illetve Zsótér (24.), Holender (30.), Lanzafame (71.), King (82.)

Újpest FC: Balajcza - Heris (Angelov, 82.), Kálnoki-Kis, Mohl, Kecskés - Cseke, Windecker, Balogh, Diarra - Andric (Perovic, 72.), Lázok (Balázs, 64.)

Budapest Honvéd: Gróf - Bobál, Kamber, Baráth - King, Hidi, Gazdag, Zsótér (Koszta, 82.), Holender (Villám, 75.) - Eppel (Kabangu, 74.), Lanzafame

A találkozó elején az Újpest alakított ki több lehetőséget, melyek magukban hordozták a gólszerzés esélyét, egy védelmi hibát kihasználva azonban - Mohl nem tudott rendesen felszabadítani egy beadás után - Zsótér bombagóljával mégis a vendégek szereztek vezetést. Ez annyira megzavarta a lila-fehéreket, hogy kis híján gólt lövettek Lanzafaméval, de az olasz támadó nem bírt egy az egyben Balajczával, igaz, a kapus a támadó lábát is elsodorta a 16-oson belül.

A fordulást követően óriási erőbedobással indultak meg a lila-fehérek az egyenlítés érdekében, és sorozatban alakították ki a helyzeteket, míg a kispestiek gyors kontrákkal próbáltak veszélyeztetni. Éppen ezért kifejezetten izgalmas, lüktető 20-30 percet láthatott a közönség, a hajrára azonban az Újpest kissé elkészült az erejével, így a támadások is alább hagytak. Ennek ellenére a 91. percben egy szöglet utáni kavarodásban az Újpest egyenlíteni tudott, ezzel egy pontot otthon tartott.

A forduló korábbi mérkőzéseinek beszámolóját itt találja.

Videoton FC–Diósgyőri VTK 2–0
Debreceni VSC–Paksi FC 1–3
MTK Budapest–Vasas 1–0
Mezőkövesd Zsóry FC–Gyirmót FC 1–1
Ferencváros–Swietelsky Haladás 3–1
Újpest FC–Budapest Honvéd 1–1