Növelte előnyét a Puskás Akadémia

2017. április. 16., 20:35   |

A Merkantil Bank Liga 30. fordulójában a Puskás Akadémia győzni tudott Zalaegerszegen, a Kisvárda, a Soroksár és a Balmazújváros viszont pontokat vesztett.

A Puskás Akadémia Lencse László találatával gyűjtötte be a három pontot a ZTE otthonában, így már hét egység az előnye a második Kisvárda előtt, amely 2–0-ra és 3–1-re is vezetett a Vác ellen, mégis kénytelen volt beérni az egy ponttal.

A Soroksár a legutolsó hat bajnokiját veretlenül megvívó Siófok otthonában maradt alul (3–2), míg a Balmazújváros a még szebb szériában lévő Dorogtól kapott ki 2–0-ra. A dorogiaknak ez volt zsinórban a nyolcadik bajnokijuk, amelyen gólt sem kaptak, tavasszal még veretlenek.

A Békéscsaba 5–0-ra győzött a Cigánd ellen, ezzel feljött a negyedik helyre, és már csak két pont a hátránya a második Kisvárdához képest. A Nyíregyháza ismét pontokat vesztett, pedig az utolsó pillanatokig vezetett a Budaörs ellen, a 95. percben azonban egyenlítettek a vendégek.

Merkantil Bank Liga, 30. forduló:

Vác–Kisvárda 3–3 (0–2)
Gólszerző: Kákonyi 51., Nagy R. 65., Gulyás 66., ill. Rajczi 7. – 11-esből, Oláh G. 13., Talabér 63.

Cigánd–Békéscsaba 0–5 (0–2)
Gólszerző: Nagy I. 1., 93., Viczián 27., 89., Bagi 80.

Siófok–Soroksár 3–2 (1–1)
Gólszerző: Petneházi 6., Elek 59., Nagy D. 66., ill. Lovrencsics B. 12., 85.

Nyíregyháza–Budaörs 1–1 (1–0)
Gólszerző: Rudolf 43., ill. Kinyik 95.

Dorog–Balmazújváros 2–0 (1–0)
Gólszerző: Tóth M. 16., Szedlár 92.