OTP Bank Liga: Veretlenek maradtak az újoncok

2017. július. 16., 19:16   |

A Ferencváros hazai pályán 1–1–es döntetlent játszott az újonc Puskás Akadémiával vasárnap az OTP Bank Liga 2017–2018–as szezonjának nyitófordulójában. Veretlen maradt a Balmazújváros is, amely Videoton FC ellen ért el döntetlent, idegenben nyert a DVTK a Vasas ellen.

OTP Bank Liga, 1. forduló:
Ferencváros–Puskás Akadémia 1–1 (1–1)
Groupama Aréna, v.: Andó–Szabó
gólszerzők: Varga (41.), illetve Szakály (24.)
sárga lap: Batik (14.), Rui Pedro (45.), Koch (54.), illetve Vanczák (8.), Szakály (24.), Márkvárt (45.), Poór (50.)

Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G., Batik, Leandro (Koch, 15.), Botka – Gorriaran, Gera – Bőle, Rui Pedro (Hajnal, 70.), Varga (Moutari, 60.) – Lovrencsics B.

Puskás Akadémia: Danilovic – Poór, Heris, Vanczák, Spandler – Mevoungou – Prosser (Molnár G., 68.), Márkvárt, Balogh B., Szakály P. (Bacelic–Grgic, 44.) – Radó (Diallo, 54.)

A Ferencváros kezdte aktívabban a találkozót, a vezetést mégis a vendégek szerezték meg egy félpályás előreívelést követően. A zöld–fehérek nyomása még a szünet előtt góllá érett szabadrúgásból.

A második félidőben is többször veszélyeztetett a Ferencváros, ám érvényes találatot egyik fél sem szerzett. A 78. percben az alig nyolc perccel korábban beállt Hajnal maradt a földön egy ütközés után. Elvesztette eszméletét, így hordágyon vitték le a pályáról, majd agyrázkódás gyanújával kórházba szállították. A Ferencváros cserelehetőség híján emberhátrányban fejezte be a találkozót.

Videoton FC–Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1–1 (0–1)
Felcsút, v.: Iványi
gólszerző: Lazovic (51.), illetve Andric (17.)
sárga lap: Nego (13.), Juhász R. (72.), Barczi (77.), illetve Rus (24.), Vajda (32.), Horváth L. (65.)

Videoton: Kovácsik – Szolnoki (Géresi 46.), Juhász R., Vinícius, Stopira – Nego, Hadzic (Barczi 62.), Pátkai, Suljic – Lazovics, Scsepovics (Maric 78.)

Balmazújváros: Horváth L. – Habovda, Rus, Tamás L., Uzoma – Vajda, Kovács Á. (Batarelo 71.), Haris, Sigér, Zsiga (Fekete Á. 59.) – Andric (Virág A. 80.)

A mérkőzés elején a Videoton volt fölényben, de az újonc Balmazújváros egyáltalán nem játszott megilletődötten, és Andric jóvoltából a vezetést is megszerezte. A hazaiakat a bekapott gól sem igazán rázta fel, a fehérvári szurkolók többször füttyszóval jelezték nemtetszésüket.

A fordulást követően egyenlített a hazai gárda, Lazovics volt eredményes fejjel. A Videoton a folytatásban nagy nyomás alatt tartotta a vendégek kapuját, újabb gólt azonban nem tudott szerezni.

Vasas–DVTK 0–2 (0–1)
Szusza Ferenc Stadion, 2514 néző, v.: Bognár T.
gólszerző: Vela (5.), Szarka (73.)
sárga lap: Ristevski (36.), Kulcsár T. (67.), Vida (87.), illetve Vela (38.), Nono (66.), Makrai (70.), Tóth B. (93.)

Vasas: Kamenár – Burmeister, Ristevski, Simunek, Hangya – Szivacski (Vaskó, a szünetben), Vida, Murka – Kleisz, Pavlov (Ádám, 75.), Remili (Kulcsár T., a szünetben)

DVTK: Rados – Eperjesi, Karan, Tamás, Forgács (Oláh B., 70.) – Vela, Busai, Nono, Óvári – Szarka (Tóth B., 88.), Joannidisz (Makrai, 55.)

A kezdés utáni percekben a vendégek nyomás alá helyezték a Vasas kapuját. A DVTK az 5. percben Vela révén előnybe került, s a folytatásban is aktívabb és kapura veszélyesebb maradt. A Vasas ritkán tudott támadást vezetni, inkább felívelt labdákkal próbált zavart kelteni.

Az angyalföldi együttes fordulás után sem talált fogást a sokat futó, egymást rendre kisegítő diósgyőrieken. A vendégek a 73. percben Szarka Ákos fejesével megduplázták az előnyüket, a hajrában a Vasas szépíteni sem tudott.

Paksi FC–Újpest FC 2–2
Debreceni VSC–Mezőkövesd Zsóry FC 1–2
Budapest Honvéd–Swietelsky Haladás 2–0
Vasas–Diósgyőri VTK 0–2
Videoton FC–Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1–1
Ferencváros–Puskás Akadémia 1–1