Grassroots: magyar győztese volt a kecskeméti Európa Kupa-döntőnek

2017. augusztus. 07., 09:56   |

A 16 év fölöttiek között a Bihari Gyermekvédő központ nyerte a Gyermekotthonok Grassroots Labdarúgó Európa Kupa döntőjét Kecskeméten.

A múlt héten 17. alkalommal rendezték meg a Gyermekotthonok Grassroots Európa Kupájának döntőjét. Az Egészséges Életmódért Hit és Sport Alapítvány 2011 óta a Magyar Labdarúgó Szövetséggel közösen szervezi és bonyolítja a nemzetközi labdarúgótornát, amely komoly elismeréseket gyűjtött be az elmúlt időszakban, az UEFA 2013-ban a kontinens legjobb Grassroots-programjai közé választotta.

Az idei célok között szerepelt, hogy a gyermekotthonokban nevelkedő fiatalok számára is példakép legyen az idén éppen 90 éve született Puskás Ferenc életútja, labdarúgó-pályafutása.

A 14 európai országból érkezett 19 csapat két korosztályban mérte össze tudását. A 16 év alattiak 20x40 méteres pályán játszottak, a 16 év fölöttiek keresztpályán. A 16 év alatti korosztályban 11 csapat, míg a 16 év felettiben 8 csapat vívott nagy csatát a győzelemért.

- A hét tapasztalata alapján elmondható, hogy bevált a két korosztályra bontás. Az erőviszonyok kiegyensúlyozottabbak lettek, a nagy hőség ellenére is színvonalas mérkőzéseket játszottak a fiatalok. Idén is sikeres volt a rendezvény, a csapatok ismét sok élménnyel utazhattak haza – mondta Petrika Ibolya grassroots koordinátor.