A Videoton FC négy pontra megközelítette az éllovast

2013. május. 03., 20:58   |

Az OTP Bank Liga 26. fordulójának nyitónapján a második helyen álló fehérváriak 2-0-ra győzték le a harmadik MTK-t.

Videoton FC - MTK Budapest 2-0 (1-0)
Bognár Tamás (Kispál Róbert, dr. Varga Zsolt)
Gólszerző: Mitrovics az 5., Nikolics a 84. percben

A Videoton FC és az MTK a forduló előtt pontazonossággal állt a második-harmadik helyen, az egymás elleni meccs tétje az volt, melyik együttes kerül közelebb az éllovas Győri ETO-hoz. Az 5. percben megszületett a hazaiak vezető találata, a nagy sprintet levágó Nemanja Nikolics a bal oldalról, az alapvonal közeléből adott be, az érkező Nikola Mitrovics pedig nyolc méterről a léc alá lőtt (1–0). A folytatásban is a hazaiak játszottak veszélyesebben, de az MTK is eljutott helyzetekig. A második félidő kevésbé volt jó iramú, mint az első, a fehérváriak a 84. percben Nikolics a Tóth Balázstól kapott labdát 12 méterről a bal sarokba lőtte (2-0). A hajrában az MTK még lőtt egy kapufát, de az eredmény már nem változott, a Videoton FC három ponttal elhúzott a fővárosiaktól, és négy egységre megközelítette az éllovas Győri ETO-t.

Haladás - KTE-Phoenix Mecano 1-1 (0-0)
Szilasi Szabolcs (Lémon Oszkár, Viszokai László)
Gólszerző: Andorka a 82., ill. Mogyorósi a 85. percben

Az első percek kiegyenlített játéka után a 12. percben büntetőhöz jutott a Haladás, de az általában magabiztos ítéletvégrehajtónak számító Iszlai Bence lövését hárította Antal Botond. A folytatásban elmaradtak a helyzetek, a csapatok inkább szabálytalanságok elkövetésében voltak "jók", a játékvezető az első 45 percben nyolc (!) sárga lapot osztott ki. A második félidőben aktívabbak voltak a csapatok, gól helyett azonban továbbra is csak lapok miatt kellett könyvelnie a játékvezetőnek, a 70. percben például Rajczi Péter kapott pirosat a második sárgája után. A hajrára megélénkült a meccs, előbb a KTE hagyott ki nagy lehetőséget, majd a Haladás volt pontatlan a befejezésnél, a 82. percben végül csak megszületett az első gól: Gyurján Bence jobb oldali beadása után Andorka Péter 6 méterről lőtt a bal sarokba (1-0). Három perccel később egyenlített a Kecskemét, Vladan Szavics szabadrúgása után Mogyorósi József fejelt a léc alá (1-1). Az utolsó pillanatokban a Haladás még szerezhetett volna gólt, de nem járt sikerrel, maradt a döntetlen.