Dobogósok diadalmaskodtak a Jet-Sol Ligában

2019. április. 23., 14:43   |

Fotó: fradi.hu

Az élmezőny csapatai behúzták a 18. fordulót a női bajnokságban. A Jet-Sol Liga legutóbbi körében az MTK-nak volt a legnehezebb dolga, amely hátránybor felállva nyert a Haladás ellen.

Jet-Sol Liga, 18. forduló

Ferencvárosi TC–Szent Mihály 6–0 (3–0)
Gólszerzők: Allegra Poljak (15., 55.), Szabó Viktória (25.), Kocsán Petra (27.), Cecilia Nku (52.), Csigi Eszter (81.)

A Ferencváros ismét sokgólos mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot: nagypénteken a Szent Mihályt győzte le 6–0-ra. A listavezető már az első játékrészben eldöntötte a három pont sorsát, Allegra Poljak a 15., Szabó Viktória a 25., míg Kocsán Petra a 27. percbe volt eredményes. A zöld-fehérek a második félidőben sem hagyták fellélegezni ellenfelüket, újabb három hazai gól következett: az 52. percben a Fradi új igazolása, Cecilia Nku első meccsén máris betalált; majd Allegra Poljak (55.) saját maga második és csapata 5. gólját lőtte. Végül a 81. percben Csigi Eszter állította be a 6–0-s eredményt.

A 18 eddigi meccséből 17-et megnyerő Fradi 13 ponttal vezeti a tabellát a második MTK előtt.

A Szent Mihályban a hétvégén be is mutatkozott a 15. életévét szerdán betöltő Savanya Csilla, akire az U17-es válogatottban is rendszeresen számít Schumi Dorottya szövetségi edző.

MTK Hungária FC–Haladás-Viktória 2–1 (0–0)
Gólszerzők: Turányi Lilla (53.), Oláh Adrienn (78.), illetve Siklér Kinga (50.)

A kék-fehérek a Haladás-Viktóriát fogadták a 18. fordulóban. A küzdelmes mérkőzés első félidejében nem esett gól, majd az 50. percben Siklér Kinga révén a vendégek jutottak vezetéshez. A másik oldalról hamar jött a válasz: az 53. percben Turányi Lilla egalizált. A három pont sorsa a 78. percben dőlt el, ekkor Oláh Adrienn végzett el baloldali szögletet, beívelése érintés nélkül vágódott a kapuba.

ASTRA–DVTK 0–3 (0–1)
Gólszerzőz: Biljana Bradic (35.), Hanna Barker (46.), Bianca Sandu (89.)

Az Astra a hamarosan a FÖRCH Női Magyar Kupa döntőjében szereplő DVTK-t fogadta Üllőn. A bajnokságban a harmadik helyen álló diósgyőriek háromszor köszöntek be a házigazdáknak: előbb Biljana Bradic meglőtte a maga gólját a 35. percben (a góllövőlista élén álló szerb támadó a 2018/19-es szezonban már 23 bajnoki találatnál jár, minden sorozatot figyelembe véve pedig 32 gólig jutott), majd a második játékrészben Hanna Barker (46.) és Bianca Sandu (89.) is eredményes volt. A Diósgyőr legutóbbi öt találkozójából négyet megnyert és csak egyszer, a Ferencvárossal szemben maradt alul.

ETO–MLE 4–1 (1–1)
Gólszerzők: Kovács Laura (19.), Bódai Viktória (58., 82.), Süle Dóra (78.), illetve Vári Viktória (32.)

Az ETO hat mérkőzés után tudott újra nyerni, ez alatt az időszak alatt ráadásul mindössze egy pontot szerzett. Ellenfele az MLE volt, a pécsi csapat november 3., a Szent Mihály legyőzése óta nem szerzett pontot. Az első gólt az ETO lőtte, Kovács Laura 19. percben talált be, amire a korosztályos válogatott Vári Viktória reagált a 32. percben. A szünetben még 1–1 volt az állás, de az 58. percben a szintén U19-es válogatott Bódai Viktória juttatta ismét vezetéshez az ETO-t. Ezt követően Süle Dóra (78.), majd újra Bódai Viktória volt eredményes (82.).