Egy pontot hozott Debrecenből a Paks

2013. október. 04., 21:15   |

Pénteken egy meccset rendeztek az OTP Bank Liga 10. fordulójában, az MVM Paks 2-2-es döntetlent ért el a DVSC-Teva otthonában.

DVSC-Teva - MVM Paks 2-2 (1-1)
Farkas Ádám
Gólszerző: Sidibe a 6., Brkovics a 80., ill. Simon a 10., Simon (11-esből) a 60. percben

A debreceniek támadólag léptek fel, és a 6. percben máris megszerezték a vezetést, Kulcsár lövése után Molnár kapusról kipattant a labda, az érkező Ibrahima Sidibe pedig két lépésről a hálóba passzolt (1-0). A paksiak mindössze négy perccel később egyenlítettek, Bori Gábor jobb oldali szögletét követően Horváth Gábor csúsztatott Simon Attila elé, aki 5 méterről, senkitől sem zavartatva lőtt a kapuba (1-1). A 24. percben tizenegyeshez jutott a Debrecen, de Szakály Péter lövését kivédte Molnár Péter. A 35. percben Windecker József hibázott óriási ziccerben, az 57. percben pedig Bartha László emelt a felső kapufára. A 60. percben vezetést szerzett a Paks, a Szabó János ellen elkövetett szabálytalanság után Simon Attila értékesítette a megítélt büntetőt (1-2). A Debrecen a hajrához közeledve beszorította a vendégeket, és a 80. percben kihasználta egy lehetőségét, egy bal oldali szöglet után a bravúrokat is bemutató Molnár nagyot hibázott, a beívelésnél kiesett a kezéből a labda, Dusan Brkovic pedig a hálóba lőtt, beállítva a 2-2-es végeredményt.