Futsal Magyar Kupa: döntőben a Haladás és a Berettyóújfalu

2023. május. 06., 20:00   |

A szombathelyiek a Kecskemét ellen nyertek magabiztosan, míg az MVFC a Rubeolát múlta felül a Főnix Arénában.

Akárcsak a nőknél, a férfiaknál is bejutott a futsal Magyar Kupa döntőjébe a címvédő: a Haladás a vártnál talán könnyebben győzte le a Kecskemétet. A szombathelyiek meggyőzően kezdték a találkozót, már az első félidőben háromgólos előnybe kerültek (Rutai Balázs duplázott), igaz, ehhez az is kellett, hogy a Kecskemét a legnagyobb helyzeteket is elpuskázza. A második félidőben is a Haladás akarata érvényesült, és Vas Ádám találatával tovább növelte az előnyét. A kecskemétiek a második játékrészben már inkább csak a becsületgólért küzdöttek, de végül ezt sem sikerült megszerezniük, a címvédő megérdemelten jutott a vasárnap délutáni döntőbe.

A másik elődöntőben az MVFC Berettyóújfalu volt a favorit, de a bajnokságban már biztos kieső Rubeola nem adta olcsón a bőrét. Bár az első két gólt az MVFC szerezte, a bátran játszó Rubeola a félidő második felében kiegyenlített (2-2). A játékrész végén érvényesítette nagyobb rutinját a Berettyóújfalu, amely a szünetig visszaállította a kétgólos különbséget (4-2). A fordulás után emberhátrányba került a Rubeola, ezt a Berettyóújfalu kihasználta (5-2), de a csömöriek nem adták fel, és öt perccel a találkozó vége előtt kettőre csökkentették a hátrányt (5-3). Az utolsó gólt azonban az MVFC szerezte, kialakítva a 6-3-as végeredményt.

A Haladás és a Berettyóújfalu döntőjét vasárnap 15.30-kor rendezik a Főnix Arénában.