Magyar Kupa: a 8. forduló sem múlt el meglepetés nélkül

2017. november. 29., 20:50   |

A Magyar Kupa 8. fordulójának szerda kora délutáni mérkőzésein öt OTP Bank Liga-együttes lépett pályára, közülük a Videoton FC vereséget szenvedett, a DVTK, a Honvéd, a DVSC és az Újpest továbbjutott a nyolcaddöntőbe.

A Videoton FC komolyan vette az Óbudán rendezett találkozót, egy-két kulcsember a padon kezdett ugyan, de javarészt az NB I-ben rendszeresen szereplő játékosok léptek pályára a Vác ellen. A másodosztályú csapat a 27. percben egy kontrából vezetést szerzett, ezt követően hiába mozgósított nagy erőket a gólszerzés érdekében a Vidi, nem tudott a kapuba találni. A váciak a hajrához közeledve kihasználták a fehérváriak védelmének fellazulását, a 78. és a 92. percben is gólt szereztek, eldöntve a továbbjutást. A Vidi az utolsó pillanatokban szépített, de a fordításra nem volt esélye.

A DVTK vezetést szerzett a Soroksár ellen, de a házigazdák a szünet előtt egyenlítettek, a miskolciak csak a 87. és a 90. percben szerzett tizenegyesgólokkal tudták bebiztosítani a továbbjutásukat. Az Újpest magabiztosan győzött Vecsésen, a Honvéd a Gyöngyös, a DVSC a Budafok otthonában diadalmaskodott.

Késő délután a Balmazújváros csak hosszabbításban tudta legyűrni a Dunaújvárost, a Paks 1-0-ra győzött a Csákvár vendégeként. Az ETO a Nyíregyházát búcsúztatta, az MTK pedig hátrányból felállva az utolsó pillanatokban biztosította be győzelmét a Gyirmót ellen. A nyolcaddöntő sorsolását utóbbi mérkőzést követően tartották meg, a párosítás ITT olvasható.

Szerdai eredmények:

Vác FC (NB II)–Videoton FC 3–1 (1-0)
Gólszerző: Tóth G. 27., Zsolnai 78., Nagy R. 82., ill. Scsepovics 90. – 11-esből

Soroksár SC-DVTK 1-3 (1-1)
Gólszerző: Pál 37., ill. Oláh 16., Ugrai 87. és 90. (mindkettő 11-esből)

Gyöngyösi AK (NB III)–Budapest Honvéd 0–4 (0-2)
Gólszerző: Eppel 30., Lanzafame 42. – 11-esből, Gazdag D. 54., Danilo 84.

Budafoki MTE (NB II)–Debreceni VSC 0–3 (0-0)
Gólszerző: Mengolo 52., Tisza 86., 90. – az elsőt 11-esből

Vecsési FC (NB III)–Újpest FC 0–5 (0-2)
Gólszerző: Kálnoki Kis 19., Tischler 44., 51., Szelmani 73., Simon K. 77.

Nagykanizsa (megyei I.)–Érdi VSE (NB III) 3–2 (0-1)
Gólszerző: Nagy G. 68., Szabó B. 69., Gerencsér 76., ill. Kárász 33., Kelemen P. 51.

Tiszaújváros (NB III)–Békéscsaba (NB II) 0–2 (0-1)
Gólszerző: Mészáros M. 18., Babinyecz 47.

Szarvas (megyei I.)–Zalaegerszegi TE FC (NB II) 0–3 (0-0)
Gólszerző: Balázs Zs. 47., 53., 57.

Cigánd (NB III)–Dorog (NB II) 0–2 (0-1)
Gólszerző: Simon Attila 21., Kamarás 89. – 11-esből

Nagyecsed (megyei I.)–BFC Siófok (NB II) 0–4 (0-2)
Gólszerző: Kozma 29., Elek B. 39. – 11-esből, Lorentz 70., 93.

Sényő (megyei I.)–Rákosmente (NB III) 2–0 (2-0)
Gólszerző: Barcsay 3., 27.

Dunaújváros (NB III)–Balmazújváros 1-3 (1-1) - hosszabbítás után

Gólszerző: Tóth T. a 76., ill. Arabuli az 5., Kovács Á. a 109., Kovács Á. a 120. percben
Csákvár (NB II)–Paksi FC 0-1 (0-0)
Gólszerző: Papp a 27. percben
ETO FC Győr (NB II)–Nyíregyháza Spartacus (NB II) 3–1 (1-1) Gólszerző: Erdélyi L. 40., 57., Szabó L. 93., ill. Kartik 24. MTK Budapest (NB II)–Gyirmót FC Győr (NB II) 2-1 (0-0) Gera D. 66., Schafer 90+3. ill. Varga P. 61.