Magyar Kupa: megizzadt a fővárosban a Haladás

2015. szeptember. 23., 16:52   |

Kedden és szerdán a legjobb 32 közé jutás volt a tét a Magyar Kupában. A szerdai játéknapon mind a hat NB I-es csapat továbbjutott a következő fordulóba.

Akárcsak az első körben, a Magyar Kupa 2. fordulójában is 3-1-es győzelmet aratott alacsonyabb osztályú riválisa ellen a Haladás. A szombathelyiek a Pénzügyőr otthonában szerepeltek, és bár végig irányították a meccset, meglepetésre az első félidőben a kontrára beálló hazaiak alakítottak ki veszélyesebb helyzeteket. A félidő hajrájához közeledve a hazaiak védőjét, Kovács Dániel Zsoltot kiállította a játékvezető egy szabálytalanságnál, és büntetőt ítélt a Halinak, amit Iszlai Bence értékesített. A második félidő elején a Pénzügyőr emberhátrányban is egyenlíteni tudott, s bár a Haladás nem sokkal később válaszolni tudott, véglegesen csak a 92. percben dőlt el a találkozó, amikor Németh Márió átadása után Szőke Dániel vette be a hazai kaput, beállítva az 1-3-as végeredményt.

Az Újpest Kabát Péter mesternégyesének is köszönhetően fölényes, 9-0-ás győzelmet aratott Celldömölkön, de a DVTK sem maradt le sokkal góllövésben, 7-0-ra nyert Balatonfüreden. A harmadosztályú Nyíregyháza magabiztos, 4-0-ás győzelemmel küldte hazai az NB II-es Vácot, a tartalékos Honvéd pedig két góllal nyert Bonyhádon. A Békéscsaba Mezőkövesden harcolta ki a továbbjutás, 0-0-ás döntetlent követően a hosszabbításban két gólt szerezve. A Paks is a végére hagyta a döntést Gyöngyösön, a 0-0-ás 90 perc után a kétszer 15 perces hosszabbítás végén lőtte be a továbbjutást érő találatokat, így 10 másik NB I-es csapattal együtt várhatja a pénteki sorsolást.

BUDAFOKI MTE-ÚJBUDA FC - SOMOS SE 0-1
VÁRFÜRDŐ-GYULAI TERMÁL FC - SZEGED 2011-GROSICS AKADÉMIA 1-2 - hosszabbítás után
MÁTÉSZALKAI MTK - BALMAZ KAMILLA GYÓGYFÜRDŐ 0-5
SZEKSZÁRDI UFC - DUNAHARASZTI MTK 0-3
BKV ELŐRE - SOPRONI VSE 0-3
VÉP VSE - MEZŐHEGYESI SE 0-2
III. KER. TVE - BUDAÖRS 2-0
CIGÁND SE - SOROKSÁR SC 2-4
ÁSOTTHALMI TE - RÁKÓCZI SE NAGYECSED 1-2
CEGLÉDI VSE - KISVÁRDA MASTER GOOD 1-3