MOL Magyar Kupa: Húsvét után kialakul a döntő párosítása

2022. április. 18., 19:01   |

A Paksi FC-Újpest FC mérkőzést kedden, az ETO FC-Ferencváros találkozót szerdán játsszák le a MOL Magyar Kupában.

Az elődöntőkhöz értek a MOL Magyar Kupa küzdelmei, szerdán estére kiderül, hogy mely két csapat játszik a május 11-i döntőben a Puskás Arénában. A Paksi FC először juthat a kupadöntőbe, a másik három együttes viszont veretes kupamúlttal büszkélkedhet. A Fradi 23-szor szerezte meg a trófeát, a címvédő Újpest 11 alkalommal lett aranyérmes, míg ez ETO FC négyszer nyerte meg a sorozatot.

A Paks és az Újpest közeli emlékeket őriz az egymás elleni találkozóiról, legutóbb egy hete, április 10-én találkoztak egymással az OTP Bank Ligában, akkor a fővárosiak magabiztos, 3-1-es győzelmet arattak a tolnai városban. A lila-fehérek remek formában vannak, legutóbbi öt bajnoki meccsükből négyet megnyertek, és feljöttek a negyedik helyre a tabellán. Érdekesség, hogy a nyolcaddöntő idejében az Újpest még a 11., vagyis kiesőhelyen állt, míg a Paks az ötödik volt. A negyeddöntőre az újpestiek a 10., a paksiak a negyedik helyen készültek, az elődöntőre viszont már a fővárosi csapat a negyedik, a Paks pedig a hetedik.

A tolnai együttes eddig egy gólt kapott a MOL Magyar Kupában, azt is még az első meccsén, az UFC Gyömrő ellen (1-9), majd a III. ker. TVE ellen 5-0-ra, a Csákvár ellen 2-0-ra, a Kazincbarcika ellen pedig 1-0-ra diadalmaskodott. Az Újpest a Tiszakécske 3-0-s legyőzésével kezdte meg szereplését a sorozatban, majd a Budafokot 2-1-re, a Kisvárdát szintén 2-1-re, a Békéscsabát pedig 3-2-re győzte le.

A Ferencvárosra a papírforma szerint kötelező győzelem vár, hiszen a másodosztályú ETO FC Győr otthonába látogat. Az egykor szebb napokat élő győriek ráadásul a Merkantil Bank Ligában sem számítanak élcsapatnak, mindössze a 11. helyen állnak, legutóbbi hat bajnoki meccsükből csak egyet nyertek meg. A kupában azonban eddig remekeltek, az előző NB I-es idény két dobogós csapatát is kiejtették, előbb a legjobb 32 között a Puskás Akadémiát, majd a negyeddöntőben a MOL Fehérvár FC-t. Az ETO 1979-ben nyert utoljára Magyar Kupát, akkor a döntőben éppen a Ferencvárost győzte le.

A Fradi vezeti az OTP Bank Liga küzdelmeit, ráadásul egyre nagyobb különbséggel, a hétvégi, Bp. Honvéd elleni győztes bajnokija után már 11 pont az előnye a Puskás Akadémia előtt.