A Debrecen elbúcsúzott a BL-től

2006. augusztus. 02., 21:57   |

A DVSC-TEVA a Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörének visszavágóján, Szkopjéban 4-1-es vereséget szenvedett a macedón Rabotnicski ellen. Mivel az első találkozón, Debrecenben 1-1-es döntetlen született, ez az eredmény a hajdúsági csapat BL-búcsúját jelentette.

Rabotnicski – DVSC-TEVA 4-1 (3-1)

Szkopje, 5000 néző
Vezette: Samir Skomina (Andrej Kokoj, Milan Kogej, mindhárom szlovén)
Rabotnicski: Pacsovszki - Karcsev, Weiss, Jovanovszki, Jeremics - Trajcsov, Ignacsov, Nedzsipi, Carlos - Sztankovszki, Pejcsics
DVSC-TEVA: Csernyánszki - Bertnáth, Éger, Komlósi, Halmosi - Dombi, Sándor T., Vukmir, Dzsudzsák - Bogdanovics, Sidibe
Csere: Sztankovszki helyett Velkovszki a 61., Jeremics helyett Lazarovszki a 70., Ignacsov helyett Sztojanov a 72. illetve Sándor T. helyett Kiss Z. a 46., Bogdanovics helyett Szatmári a 46., Vukmir helyett Virág a 80. percben
Gólszerző: Nedzsipi a 21., Pejcsics a 34., Trajcsov a 42., Carlos az 56. illetve Sidibe a 20. percben
Kiállítva: Halmosi a 42., Sidibe a 49. percben

Az első félidőben eldőlt minden

A hazai döntetlen után a debrecenieknek mindenképpen gólt, gólokat kellett szerezniük a továbbjutás érdekében. Supka Attila együttese bártan is kezdett, egyértelműen győzelemre játszott. A 20. percben eredményt is hoztak a rohamok: Bogdanovics jobb oldali beadása után Ibrahima Sidibe fejelt hat méterről a kapuba (0-1). Nem örülhetett azonban sokáig a Debrecen, egy minutummal később, a 21. percben Nedzsipi 23 méterről a kapu jobb felső sarkába bombázott (1-1). A hazai csapat érezhetően lendületbe jött, s hamarosan a vezetést is megszerezte. A 34. percben Trajcsov indította Pejcsicset, aki elhúzta a labdát Csernyánszki mellett, majd 14 méterről az őrizetlen kapuba lőtt (2-1). Még a félidő vége előtt tovább növelte előnyét a Rabotnicski. A 42. percben Pejcsics adta vissza a gólpasszt Trajcsovnak, s a középpályás 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (3-1). És hogy a debreceniek helyzete még rosszabb legyen, Halmosi Péter még ugyanebben a percben megkapta második sárga lapját, s számára befejeződött a mérkőzés…

Búcsú 2-5-ös összesítéssel

A szünetben Supka Attila kettős cserét hajtott végre, de ez nem segített a csapaton: a második félidő sem úgy alakult, ahogy szerettük volna. Négy perccel a játékrész kezdete után a túlzottan harcosnak mutatkozó Sidibe nyújtott lábbal csúszott be, s ezért a szlovén játékvezetőtől ő is piros lapot kapott. A kettős emberhátrányban futballozó debreceniek már nem tudták eredményesen felvenni a harcot a házigazdákkal, akik nem sokkal később újra a kapuba találtak. Az 56. percben Pejcsics átadása után Carlos indult meg előre, majd 11 méterről a vetődő Csernyánszki fölött a hálóba emelt (4-1). Ez is maradt a végeredmény, ami azt jelenti, hogy a Rabotnicski 5-2-es összesítéssel jutott tovább a DVSC-TEVA ellenében a Bajnokok Ligája selejtezőjében.