A Debrecen győzelemmel kezdte a tavaszt

2010. február. 26., 14:04   |

Pénteken a DVSV-TEVA - Diósgyőr mérkőzéssel megkezdődtek a Soproni Liga tavaszi idényének küzdelmei. A 16. forduló nyitómérkőzésének első félidejében Bognár a vendégeknek szerzett vezetést, ám a Debrecen a meccs finisében Laczkó Zsolt góljával egyenlített, majd, mivel Rudolf Gergely és Mirsad Mijadinoski is kapuba talált, végül 3-1-re győzött. A megszerzett három ponttal a bajnoki címvédő egy ponttal megelőzte az eddigi éllovas Videotont, ám a fehérváriak csak szombaton játszanak, a Kecskemétet fogadják.

Remekül finiselt a Debrecen

DVSC-TEVA - DVTK 3-1 (0-1)
Vezette: Szabó Zsolt (Kispál Róbert, Albert István)
Gólszerző: Laczkó a 80., Rudolf a 83., Mijadinoski a 90. illetve Bognár a 43. percben

Az első félidőben a hazai csapat volt aktívabb, a debreceniek mezőnyfölényben futballoztak és több helyzetet dolgoztak ki, mint a kontrákra építő ellenfeleik, ám a vezetést a játékrész finisében mégis a DVTK szerezte meg: a 43. percben Dobos Attila passza után Bognár Zsolt jobbról, a tizenhatos vonala mellől lőtte a kapu elé a labdát, ami Laczkó lábán megpattanva a hálóban kötött ki (0-1). A második félidőt végigtámadta a bajnoki címvédő, s bár időnként a diósgyőriek is veszélyes ellenakciókat vezettek, a 80. percben egyenlítettek a hazaiak egy jobb oldali szöglet után Laczkó Zsolt fejelt nyolc méterről a kapuba (1-1). A 83. percben aztán meg is fordította az állást a Debrecen, Feczesin Róbert adott jobbról a gólvonal elé, s az érkező válogatott csatár, Rudolf Gergely két lépésről a hálóba passzolt (2-1). A 90. percben a DVSC megszerezte harmadik gólját is, egy szabadrúgást követően Mirsad Mijadinoski helyezett az ötösről a kapu közepébe (3-1).