A Debrecen is bejutott az elődöntőbe

2008. március. 27., 20:45   |

Csütörtökön játszották le a Magyar Kupa negyedik negyeddöntőjének visszavágóját. A Fehérvár 2-1-es előnnyel utazott Debrecenbe, de az izgalmas, változatos meccsen a hazaiak 3-1-re győztek, és bejutottak a legjobb négy közé.

Durica öngólja döntött

DVSC-TEVA - Fehérvár FC 3-1 (1-0)
Vezette: Bede Ferenc (Erős Gábor, Ortó Gyula)
Gólszerző: Bogdanovic a 31., Kerekes az 56., Durica (öngól) a 86. illetve Koller a 84. percben

A jó iramú, élvezetes első félidőben mindkét csapat veszélyesen játszott, de számos helyzetet rontottak a játékosok. Az első gólt a Debrecen szerezte, a 31. percben Igor Bogdanovic kapott jó labdát, elment Horváth Gábor mellett, majd a kapu közepébe passzolt (1-0). A második félidő is nagy küzdelmet hozott, és izgalmas fordulatokat produkált. A Debrecen az 56. percben növelte előnyét, Kerekes Zsombor 10 méterről lőtt a fehérvári kapuba (2-0). A vendégek azonban nem adták fel, és a 84. percben Koller Ákos egy közeli lövésből megszerezte a szépítő - és akkor úgy tűnt, hosszabbítást érő - gólt (2-1). Ám két perccel ezután Mohl Dávid buktatta Dombi Tibort a 16-oson belül, Bede Ferenc pedig büntetőt ítélt. A 11-est Takács Zoltán a kapu bal oldalára lőtte, Sebők Zsolt azonban kiütötte a labdát. Az a fehérvári Pavol Durica elé pattant, aki 10 méterről saját kapujának bal felső sarkába lőtt (3-1).

A legjobb négy köze a Debrecen jutott, 4-3-as összesítéssel.