A Debrecen jutott a Ligakupa elődöntőjébe

2015. április. 22., 19:57   |

A Ligakupa negyeddöntőjének visszavágóján a DVSC-Teva 2-0-ra nyerni tudott a Videoton FC otthonában, és bejutott a legjobb négy közé.

A fehérváriak a debreceni első mérkőzésen 3-2-re nyerni tudtak, így előnyös helyzetből várták a hazai visszavágót. Mindkét együttesből hiányoztak kulcsemberek, de ezt a vendégek érezték meg kevésbé, és már a 4. percben megszerezték a vezetést, Máté Péter lőtt egy jobb oldali beadás után a hálóba (0-1). A folytatásban jóval több helyzetük volt a hazaiaknak, de csak kapufáig jutottak el, míg a Loki a 73. percben megszerezte második gólját is, Kulcsár Tamás tört kapura, majd egy csel után 6 méterről a hálóba helyezett (0-2). A hajrában még elhibázott egy ziccert a Vidi, de a DVSC kihúzta a lefújásig kapott gól nélkül, így 4-3-as összesítéssel bejutott a sorozat elődöntőjébe.

Május 12-én a DVSC-Teva az MTK-t fogadja az elődöntő első mérkőzésén, míg a másik ágon Ferencváros-Honvéd párharcot rendeznek.