A Debrecen kettős sikerrel lett kupagyőztes

2008. június. 04., 20:41   |

A kupa tavalyi döntőjét is a Debrecen és a Honvéd vívta, akkor tizenegyesekkel a fővárosi gárda szerezte meg a serleget. A debreceniek most alaposan visszavágtak, az idei fináléban - amely két mérkőzésen dőlt el - kettős győzelemmel, 9-1-es összesítéssel hódították el a kupát a piros-feketéktől. A Magyar Kupa 68. kiírásának győztese tehát a DVSC-TEVA.

DVSC-TEVA - Budapest Honvéd 2-1 (0-1)
Vezette: Vad II István (Tóth István, Vígh Tibor)
Gólszerző: Czvitkovics a 74., Leandro a 76. illetve Filó a 39. percben

A vendéglátóknak nem volt izgulnivalójuk a visszavágó előtt, hiszen az első meccsen, Kispesten 7-0-ra győztek, így csodának kellett volna történnie ahhoz, hogy a trófea ne Debrecenbe kerüljön. A Honvéd azonban mindenképpen szerette volna csorbítani a kudarcot, a kispestiek nagyon igyekeztek, hogy győzelemmel fejezzék be a sorozatot és a 39. percben meg is szerezték a vezetést. Ekkor Diego szöglete után Mico Smiljanic fejelt a kapufára, s a kipattanó labdát Filó Tamás két lépésről a hálóba helyezte (0-1). A Loki is igen aktív volt, így remek összecsapást láthattak a nézők. A hazaiak a 74. percben egyenlítettek: Kerekes Zsombor játszott Czvitkovics Péterhez, aki megiramodott a védők között, majd 12 méterről a kapuba lőtt (1-1). Két perccel később aztán már a Debrecen vezetett, Leandro játszott össze Czvitkoviccsal, majd a visszakapott labdát 15 méterről a háló jobb oldalába vágta (2-0). Az eredmény ezután már nem változott, a DVSC-TEVA kettős győzelemmel, 9-1-es összesítéssel elhódította a Magyar Kupát a címvédőtől, a Budapest Honvédtól.

MOL Magyar Kupa: A Paksi FC lesz a döntő egyik résztvevője