A Debrecen legyőzte a Fradit

2009. szeptember. 20., 16:00   |

A Soproni Liga nyolcadik fordulóját a vasárnapi DVSC-TEVA - Ferencváros mérkőzés zárta. A meccsen Ferenczi István révén a Fradi szerzett vezetést, ám a Debrecen Szakály Péter és Adamo Coulibaly góljával fordított, s végül a hajdúsági együttes otthon tartotta a három bajnoki pontot.

Eredményesebben finiselt a Loki

DVSC-TEVA - Ferencvárosi TC 2-1 (0-1)
Vezette: Solymosi Péter (Szpisják Zsolt, Takács Gábor)
Gólszerző: Szakály P. az 51., Coulibaly a 72. illetve Ferenczi a 20. percben
Kiállítva: Megyeri a 91. percben

A Debrecen kezdett lendületesebben és veszélyesebben, mégis a Ferencváros szerezte meg a vezetést, a 20. percben Pastor Martinez Joaquin jobb oldali beívelése után Ferenczi István 12 méterről fejelt a kapu jobb oldalába (0-1). A meccs második gólja az 51. percben született meg, ekkor Leandro bal oldali beadása után Szakály Péter négy méterről a hálóba továbbított (1-1). Az 57. percben előnybe kerülhetett volna a Loki, Janson Morrison kézzel ért a labdához a 16-oson belül, ám Oláh Lóránt 11-ese után Megyeri Balázs kapus lábbal védett. A 72. percben aztán mégis megszerezte második gólját a DVSC, egy kiugratás után Adamo Coulibaly 14 méterre a gólvonaltól elemelte Megyeri mellett a labdát, ami a kapu bal alsó sarkában kötött ki (2-1). A meccs 91. perce kiállítást hozott, Megyeri a kapujából kifutva, 17 méterre a gólvonaltól letaglózta Coulibalyt, amiért a Fradi kapusa piros lapot kapott.