A Debrecen legyőzte az MTK-t az idényzárón

2009. december. 03., 18:00   |

Csütörtökön játszották le a Soproni Liga tizedik fordulójából elhalasztott DVSC-TEVA - MTK Budapest találkozót. Az ősz utolsó bajnoki meccsét 2-0-ra a Debrecen nyerte, s ezzel megelőzve az Újpestet előrelépett a tabella második helyére, két pontra megközelítve az éllovas Videotont.

Két perc alatt dőlt el

DVSC-TEVA - MTK Budapest 2-0 (2-0)
Vezette: Németh Ádám (ifj. Tóth Vencel, Vígh Tibor)
Gólszerző: Coulibaly (11-esből) a 34., Szakály a 36. percben
Kiállítva: Lencse a 87. percben

A meccset az MTK kezdte aktívabban, ám az első negyedórát követően a debreceniek is nagyobb iramra váltottak és át is vették az irányítást. A hazai együttes a 34. percben a vezetést is megszerezte, Hidvégi Sándor a 16-oson belül buktatta Adamo Coulibalyt, s a megítélt büntetőből a francia támadó a bal alsó sarokba helyezett (1-0). Két perccel később megduplázta előnyét a hajdúsági csapat, Czvitkovics Péter átadása után Szakály Péter tíz méterről lőtt a kapu jobb oldalába (2-0). A második félidőben mindkét gárda alakított ki helyzeteket, de az eredmény már nem változott, a DVSC nyerte meg a mérkőzést, amelyet a vendégek emberhátrányban fejeztek be, mert a 87. percben egy szabálytalanságért Lencse László megkapta második sárga lapját, s ezzel együtt a pirosat is. A debreceniek így már a másodikak, a tabella élén a Videoton áll 33 ponttal, a Loki 31 ponttal követi a székesfehérváriakat, a harmadik helyezett Újpest pedig 29 egységet gyűjtött.