A Debrecen nyert a Bozsik-stadionban

2009. november. 20., 16:00   |

Pénteken játszották le a Soproni Liga harmadik fordulójában a kispestiek centenáriumi ünnepsége miatt elhalasztott Budapest Honvéd - DVSC-TEVA bajnokit. A mérkőzésen Abraham góljával a hazai együttes szerzett vezetést, ám a Debrecen Leandro és Rudolf találatával megfordította az állást és megszerezte a három pontot. Győzelmével a Loki előrelépett a tabella harmadik helyére.

A hosszabbításban győzött a Loki

Budapest Honvéd - DVSC-TEVA 1-2 (0-0)
Vezette: Vad II István (ifj. Tóth Vencel, Farkas Balázs)
Gólszerző: Abraham a 68. illetve Leandro a 76., Rudolf a 91. percben

A nagy - majd fokozatosan felszálló - ködben kezdődött találkozó első félidejében két igazán nagy helyzetet láthattak a nézők, Leandro a 11. percben a keresztlécet találta el, majd négy perccel ezután Zsolnai Róbert ígéretes lövését védte Dorde Pantic. A második félidőben élénkebb lett a játék, s a 68. percben a Honvéd megszerezte a vezetést: egy jobb oldali szöglet után Guie-Guie Gneki Abraham fejelt kapura hét méterről, a labda pedig Mészáros Norberten megpattanva a hálóba került (1-0). A debreceniek azonban nem adták fel, agresszívabbakká váltak, és a 76. percben egyenlítettek is, Leandro nyolc méterről passzolt a kapu jobb alsó sarkába (1-1). Sőt, a 91. percben a (Leandro sérülése miatt ekkor már tíz emberrel játszó) hajdúsági együttes a győztes gólt is megszerezte, Czvitkovics Péter átadása után Rudolf Gergely hét méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-2).