A Debrecen tartja a lépést az Újpesttel

2009. április. 19., 19:49   |

A Soproni Liga 23. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Debrecen látogatott Angyalföldre, s a bajnoki címre hajtó piros-fehérek 3-1-re győztek. A válogatott Rudolf Gergely két gólt szerzett, Szilágyi Péter is a kapuba talált, a Vasas Vukasin Poleksic öngóljával szépített. A hajdúságiak győzelme azt jelenti, hogy a DVSC tovább üldözi a listavezető Újpestet, hátránya mindössze egy pont a lila-fehérek mögött.

Rudolf Gergely duplázott

Vasas - DVSC-TEVA 1-3 (0-2)
Vezette: Szabó Sándor (Kispál Róbert, Farkas Balázs)
Gólszerző: Poleksic (öngól) az 54. illetve Rudolf a 16., Rudolf a 33., Szilágyi a 70. percben

A Debrecennek győznie kellett a Vasas otthonában, ha lépést akart tartani a listavezető Újpesttel, s a hajdúságiak ennek megfelelően kezdték is a meccset. A 16. percben Katona Attila jobb oldali beadása után Rudolf Gergely négy méterről pöckölt a háló jobb oldalába (0-1). Ezután az angyalföldiek előtt is adódott gólszerzési lehetőség, de ismét a DVSC szerzett gólt: a 33. percben Varga József ugratta ki Rudolfot, aki ezúttal 12 méterről helyezett a kapuba (0-2). A második félidőre igen elszántan lépett pályára a hazai gárda és az 54. percben szépített is, B. Tóth Balázs szabadrúgása után a Thomas Sowunmi által megzavart Vukasin Poleksic saját kapujába ütötte a labdát (1-2). A találat után ismét felpörögtek a vendégek: a 70. percben egy remek kiugratás után Szilágyi Péter lépett ki a védők közül és 13 méterről a háló bal oldalába lőtt (1-3).