A Diósgyőr legyőzte a Vasast

2009. március. 22., 19:34   |

A Soproni Liga 20. fordulóját a vasárnapi Diósgyőr - Vasas mérkőzés zárta. A találkozó kiegyenlített játékot hozott, de a DVTK végül Kazuo Homma 88. percben szerzett góljával megnyerte a mérkőzést és otthon tartotta mindhárom pontot.

Az utolsó előtti percben dőlt el

DVTK - Vasas 1-0 (0-0)
Vezette: Solymosi Péter (Takács Gábor, Tóth István)
Gólszerző: Homma a 88. percben

A meccset a hazaiak kezdték meggyőzőbben, ám húsz perc elteltével a Vasas fokozatosan átvette az irányítást, s ezután az angyalföldiek előtt adódtak nagyobb helyzetek. Gólt azonban a Diósgyőr szerzett, ám mivel Kazuo Homma lesről talált a hálóba, Solymosi Péter érvénytelenítette a gólt. A második félidőben sokáig egyenlő erők küzdelmét láthatták a nézők, ám a finisben a DVTK aktívabbá vált, s a 88. percben Euloge Aphodike jobb oldali beadását követően Homma 10 méterről a háló bal oldalába lőtt, megszerezve a csapata számára három pontot érő találatot (1-0).