A Diósgyőr már az elődöntőben

2007. október. 26., 20:44   |

A Liga Kupa negyeddöntőinek visszavágói közül pénteken a Diósgyőr – Tatabánya mérkőzést játszották le. A miskolci gárda idegenbeli sikere után hazai pályán is győzött, s bejutott a legjobb négy közé.

Eseménydús végjáték

Az első mérkőzésen a Diósgyőr 2-1-re győzött Tatabányán, tehát előnnyel várta a visszavágót. A hazaiak azonban nem bízták a véletlenre a továbbjutást: Simon Attila a 21. percben 16 méterről a vendégek kapujának jobb alsó sarkába bombázott (1-0). Az események a mérkőzés finisében pörögtek fel igazán: a 82. percben Farkas Norbert passzolt a hálóba, növelve a különbséget (2-0), majd százhúsz másodperccel később Takács Marcell szépített egy közeli lövéssel (2-1). A házigazdák azonban mégis kétgólos különbséggel győztek, mert a 89. percben Lipusz Norbert négy méterről a háló jobb oldalába helyezett (3-1).

A Diósgyőr kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel jutott a Liga Kupa elődöntőjébe.

Diósgyőr FC – FC Tatabánya 3-1 (1-0)
Gólszerző: Simon A. a 21., Farkas N. a 82., Lipusz a 89. illetve Takács M. a 84. percben