A DVSC bajnoki címébe kerülhet a paksi pontvesztés

2008. május. 23., 14:10   |

A Soproni Liga 29. fordulója pénteken a Paks - Debrecen mérkőzéssel kezdődött meg. A meccs 2-2-re végződött, s ez azt jelenti, hogy ha az MTK hétfőn győz a REAC ellen, akkor (mivel az utolsó fordulóban a Sopron ellen játszana) elhódítja a Lokitól a bajnoki címet.

A paksiak megállították a címvédőt

Paksi FC - DVSC-TEVA 2-2 (1-0)
Vezette: Solymosi Péter (Takács Gábor, Lémon Oszkár)
Gólszerző: Báló a 36., Belényesi a 69. illetve Leadnro a 49., Bogdanovic a 73. percben

A hazaiak cseppet sem voltak megilletődöttek a bajnoki címre hajtó, s ezért győzelemre készülő debreceniekkel szemben, sőt: veszélyes, formás támadásokat vezettek, s a 36. percben a vezetést is megszerezték. Tököli Attila beadása után Vukasin Poleksic kiütötte ugyan a labdát, de az éppen Báló Tamás elé került, aki közelről a keresztléc alá helyezett (1-0). A vendégek ezután magasabb sebességfokozatba kapcsoltak és a 49. percben szépítettek is: Leandro jó 20 méterről bombázott a kapu bal felső sarkába (1-1). A Paks azonban nem hátrált meg és a 69. percben ismét előnybe került: Belényesi Miklós fejelt közelről a háló jobb oldalába (2-1). A vezetés azonban csak négy percig tartott: a vendégek a 73. percben, Szűcs István 16-oson belüli buktatása után tizenegyeshez jutottak, s bár Igor Bogdanovic lövését elsőre védte Kovács Attila, az ismétlésnél a kapus már tehetetlen volt (2-2). A Debrecen az első helyre állt ugyan, de az MTK hétfőn lép pályára a REAC ellen, és ha a kék-fehérek győznek, meg is szerzik az aranyérmet, hiszen az utolsó fordulóban a Sopron ellen játszananának, ami biztos három pontot jelent.

Simple Női Kupa: sorozatban harmadszor aranyérmes az ETO