A DVSC döntetlennel mutatkozott be az UEFA-kupában

2008. július. 17., 14:00   |

A Debrecen az UEFA-kupa selejtezőjének első körében a kazah Sahtyor Karagandi otthonában lépett pályára. A hajdúsági csapat Rudolf Gergely góljával vezetést szerzett, a hazaiak azonban egyenlíteni tudtak, így a Loki 1-1-es döntetlennel, az idegenben lőtt gól előnyével várhatja a két hét múlva esedékes visszavágót.

A hazaiak lelkesen, agresszívan futballoztak, sok veszélyes támadást vezettek, de a Loki játékosai előtt is adódott jó néhány helyzet. A magyar gárda játékán érezhető volt, hogy nincs formában, ám a 61. percben így is vezetést szerzett. Ekkor Czvitkovics Péter tört be a 16-osra, egészen az alapvonalig futott majd középre passzolt, az érkező Rudolf Gergely pedig a bal sarokba lőtt, 0-1. Az előny azonban nem tartott sokáig, a Karagandi már a 63. percben egyenlített, Asirbekov beadása után Peric közelről a jobb alsó sarokba fejelt, 1-1. Ezután nagy elánnal támadott a Sahtyor, a DVSC pedig kontrák végén szerezhetett volna ismét előnyt, de több találat már nem született. A meccs utolsó percei egyértelműen a magyar csapaté voltak, de az eredmény reálisnak mondható.

A visszavágóra két hét múlva, július 31-én, 20 órakor kerül sor Debrecenben.

Sahtyor Karagandi - DVSC-TEVA 1-1 (0-0)
Karaganda, 6000 néző
Vezette: Hüseyin Göcek (Alper Ülusoy, Atilla Gokbilgin - mindhárom török)

Sahtyor Karagandi: Lorija - Djordevic, Rusznyak, Kiszlicin, Nozadze - Asirbekov, Samcsenko, Kornyijenko, Pacanda - Lovcsev, Peric

DVSC-TEVA: Csernyánszki - Bernáth, Komlósi, Szűcs, Takács - Dombi, Kiss, Leandro, Czvitkovics - Varga Z. - Rudolf

Csere: Szamcsenko helyett Szujumagambetov az 50., Nozadze helyett Glusko a 70., Asirbekov helyett Kenecajev a 84. illetve Dombi helyett Huszák a szünetben, Varga helyett kerekes az 57., Rudolf helyett Demjén a 84. percben

Gólszerző: Rudolf a 61. illetve Peric a 63. percben

Sárga lap: Dombi a 10., Szűcs az 54., Rudolf a 64. percben