A DVSC-Teva a Magyar Kupa első döntőse

2013. május. 07., 19:52   |

A debreceniek idegenbeli győzelmük után hazai pályán is legyőzték a Vasast, és magabiztosan jutottak a kupa fináléjába.

A DVSC-Teva háromgólos angyalföldi győzelme után kényelmes pozícióban várta a hazai visszavágót, amelyen mindkét vezetőedző lehetőséget adott néhány olyan futballistának, akik a bajnokságban nem tartoznak az alapemberek közé. A debreceniek jelentős mezőnyfölényben játszottak, de a vezetést a Vasas szerezte meg, az U18-as válogatott erőssége, Berecz Zsombor 17 méterről lőtt a bal alsó sarokba (0-1). A DVSC-Teva az 55. percben a csereként beállt Adamo Coulibaly találatával egyenlített, majd a 78. percben - szintén Coulibaly góljával - átvette a vezetést is. A 3-1-es végeredményt Ibrahima Sidibe állította be.

A DVSC-Teva története során nyolcadik alkalommal lesz résztvevője a Magyar Kupa döntőjének, ellenfelére a szerdai Győri ETO - Videoton FC mérkőzés után derül fény (az első meccsen, Székesfehérváron a győriek 2-0-ra nyertek).

DVSC-Teva - Vasas 3-1 (0-1)
Gólszerző: Coulibaly az 55., Coulibaly a 78., Sidibe a 90., ill. Berecz a 27. percben