A DVSC-TEVA legyőzte a Ferencvárost

2010. október. 24., 19:37   |

A Monicomp Liga 11. fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén a DVSC-TEVA 2-1-es győzelmet aratott a Ferencváros ellen. Kabát Péter az 5. percben tizenegyesből szerzett vezetést a hazaiaknak, a második félidő közepén Rodenbücher István egyenlített, a három pont sorsáról Czvitkovics Péter 88. percben szerzett gólja döntött.

DVSC-TEVA - Ferencvárosi TC 2-1 (1-0)
Vezette: Iványi Zoltán (Szpisják Zsolt, ifj. Tóth Vencel)
Gólszerző: Kabát (11-esből) az 5., Czvitkovics a 88., illetve Rodenbücher a 75. percben
Kiállítva: Kabát az 57. percben

A Ferencváros már a 2. percben vezetést szerezhetett volna, Andrezinho távoli lövését Mindaugas Malinauskas védte. Az 5. percben a DVSC tizenegyeshez jutott, Adriano buktatta a tizenhatoson belülre betörő Szakály Pétert, a megítélt büntetőt Kabát Péter váltotta gólra (1-0). A küzdelmes első félidőben a hazaiak némi fölényben játszottak, ám Czvitkovics Péter távoli lövésén kívül sok gólhelyzetet nem alakítottak ki a hajdúságiak. A Ferencváros keményen küzdött a biztosan védekező Loki ellen, de a vendég támadók nem tudtak érvényesülni a hazai hátvédek szorításában. A fővárosiak legnagyobb helyzete Rósa Dénes 25 méteres bombája volt, a labda nem sokkal kerülte el a jobb sarkot a 39. percben. Az 57. percben Kabát könyökét használva ütközött Balog Zoltánnal, a bíró előbb sárga, majd piros lapot mutatott fel a támadónak. A 75. percben gólra váltotta emberelőnyét az FTC, Rodenbücher István egy szöglet után 12 méterről vette be a hazai kaput (1-1). A 88. percben Varga József az alapvonalról passzolt vissza Czvitkovics elé, aki tolt egyet a labdán, majd 16 méterről a kapu bal sarkába bombázott (2-1), a Debrecen így egy hajrában szerzett góllal döntötte el a három pont sorsát.