A Fehérvár elbúcsúzott az UEFA-kupától

2006. augusztus. 24., 21:30   |

A Grasshoppers ellen hazai pályán elért 1-1-es döntetlen után a fehérváriak 2-0-ás vereséget szenvedtek Zürichben, így 1-3-as összesítéssel elbúcsúztak az UEFA-kupa további küzdelmeitől.

Az első félidőben dőlt el

Grasshoppers - Fehérvár FC 2-0 (2-0)
Zürich, 4000 néző
Vezette: Björn Kuipers (Wilco Robbert, Hans Olde Olthof - mindhárom holland)

Grashoppers: Coltorti - Sutter, Langkamp, Weligton, Jaggy - Seoane, Salatics, Roberto Pinto, Eduardo - Dos Santos, Ristics
Fehérvár FC: Sebők Zs. - Csizmadia, Kuttor, Horváth G., Mohl - Bozsics, Schwarcz, Farkas B. - Alumona, Sitku, Dajics
Csere: Roberto Pinto helyett Toure a 63., Salatics helyett Pavlovics a 63., Ristics helyett Leon a 82. illetve Farkas B. helyett Lattenstein a 67., Sitku helyett Horváth F. a 67. percben
Gólszerző: Sutter az 5., Dos Santos a 24. percben
Sárga lap: Salatics az 58. percben

Az igyekezet nem volt elég

Rosszul kezdődött a találkozó a fehérváriak számára. Az 5. percben Dos Santos jobb oldali szöglete után Sutter 7 méterről a kapu jobb alsó sarkába fejelt, 1-0. A gól után a fehérváriak vezettek néhány ígéretes támadást, de a játékot a hazai csapat uralta. Sőt a félidő derekán a Grasshoppers növelte előnyét: a 24. percben Dos Santos vagy 23 méterről váratlanul lőtt, a labda pedig a jobb alsó sarokba vágódott 2-0. A magyar együttes nem vesztette el a kedvét, de alig-alig jelentett veszélyt a svájciak kapujára. A második játékrészt fehérvári helyzet vezette be, majd kiegyensúlyozott játék folyt. A Grasshoppersnek már nem volt sürgős, a mieink pedig igyekeztek ugyan, de nem tudták csökkenteni a hátrányt. A mérkőzés utolsóelőtti percében még Horváth Ferenc kihagyott egy ziccert, s így a találkozó 2-0-s Grasshoppers-győzelemmel végződött. Az eredmény igazságosnak mondható.

A Fehérvár FC 1-3-as összesítéssel búcsúzott el az UEFA-kupától.