A Fehérvár idegenben ütötte ki az MTK-t

2009. április. 17., 21:00   |

A Soproni Liga, 23. fordulójának nyitómérkőzésén az MTK Budapest fogadta az FC Fehérvárt. A meccset a vendégek 4-0-ra nyerték meg, Goran Vujovic mesterhármast ért el, és Szakály Dénes is a kapuba talált. A találkozót a helyszínen tekintette meg Erwin Koeman szövetségi kapitány, aki szombaton ott lesz a Budapest Honvéd - Nyíregyháza bajnokin is.

Vujovic mesterhármast lőtt

MTK Budapest - FC Fehérvár 0-4 (0-1)Vezette: Fábián Mihály (dr. Varga Zsolt, Márkus Tamás)
Gólszerző: Szakály a 44., Vujovic az 52., Vujovic a 76., Vujovic a 87. percben
Kiállítva: Pintér az 51. percben

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a házigazdák igyekeztek nyomást gyakorolni a fehérváriakra, akik a stabil védekezésre építettek és kontrákkal próbáltak veszélyt teremteni az MTK kapuja előtt. Ez a taktika a 44. percben eredményre is vezetett, Szakály Dénes a 16-os bal oldalvonalától eresztett meg egy lövést, s bár Végh Zoltán beleütött a labdába, az átpattant a kapuson, s a gólvonal mögött ért földet (0-1). A második játékrészben gyorsan tovább nehezedett a kék-fehérek helyzete: az 51. percben Pintér Ádám egy 16-oson belüli műesésért megkapta második sárga lapját, így az MTK létszámhátrányba került, majd egy perccel ezután Goran Vujovic egy remek csel után 19 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0-2). Sőt, a piros-kékek a 76. percben háromgólosra növelték előnyüket, ekkor Vujovic hét méterről perdített a kapu jobb oldalába (0-3). A vendégek ezután sem vettek vissza, s a 87. percben Vujovic megszerezte saját harmadik, s csapata negyedik gólját: 10 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (0-4). A megszerzett három ponttal a Fehérvár megelőzte az MTK-t, s előrelépett a tabella hatodik helyére.